UM Jastrzębie-Zdrój: Lokalne produkty pod choinką?
Sprawdź wyjątkowe propozycje na prezent.
Nie masz jeszcze pomysłu na prezent dla bliskiej osoby? W naszym mieście nie brakuje lokalnych przedsiębiorstw, które mogą pochwalić się swoimi produktami. Jastrzębskie trunki, wyjątkowe oleje, a może smakołyki prosto z pasieki? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.
LISTA JASTRZĘBSKICHPRODUKTÓWLOKALNYCH
Olejarnia Uzdrowisko
To rodzinna manufaktura, zajmująca się tłoczeniem olejów na zimno. W ofercie znajduje się 12 rodzajów olejów m. in. rzepakowy, lniany, złoty, lniany brązowy, z czarnuszki, z czarnego sezamu, makowy, z ogórecznika, z wiesiołka, kokosowy, rydzowy i z krokosza. Znaleźć ją można przy ul. Podmiejskiej 6A w Jastrzębiu-Zdroju.
kontakt: www.u-zdrowisko.pl , 515 500 079
Browar Jastrzębie S.A
Jastrzębski browar, który powstał dzięki zaangażowaniu kilku zapalonych piwowarów. Produkują około 20 rodzajów piw m. in. APA, ALE, pszeniczne, lagery, które można znaleźć w większość lokalnych sklepów. Budynek browaru mieści się w Jastrzębiu-Zdroju w dzielnicy Zdrój, przy ul. Leśnej 15.
kontakt www.browarjastrzebie.pl tel. 798 841 668
Pasieka Pszczela Hanna i Karol Pniok
Pasieka zajmuje się pozyskiwaniem naszego lokalnego, jastrzębskiego miodu, pyłku oraz propolisu. W celu uzyskania innych gatunków miodu jest przenoszona w inne części powiatu. W swojej ofercie pasieka posada miody różnego rodzaju m.in. wielokwiatowy, lipowy czy leśny. Miód leśny i inne pozyskiwany jest również z pasieki leżącej bezpośrednio w lesie na terenie dzierżawionym od Lasów Państwowych. Pozwala to na pozyskanie miodu o bogatym smaku, niesamowitym aromacie i zróżnicowanym składzie, co podnosi jego walory prozdrowotne.
kontakt : tel 503 305 581 facebook.com/people/Pasieka-Pszczela-Hanna-i-Karol-Pniok/100067656476530/
Winnica Laguna Lech Sikora
Lokalna winnica zajmująca się produkcją jastrzębskiego wina. Mieści się w Jastrzębiu- Zdroju w dzielnicy Borynia. Można tam zobaczyć piękne winorośle, z których wytwarzane są jastrzębskie wina, nagradzane na konkursach branżowych. Warto wspomnieć, że Winnica Laguna z jest laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju.
kontakt: 602 105 710, pl-pl.facebook.com/people/Winnica-Laguna/100057697110390/
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/lokalne-produkty-pod-choinka
Autor: krystian

