Powstał nowy układ skrzyżowania i 59 miejsc parkingowych.

Zdjęcie przedstawia nowy parking przy Szkole Podstawowej nr 15.

Przebudowa skrzyżowania ulic Niepodległości i Stawowej wpłynęła zdecydowanie na większe bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Poprawione zostały wyjazdy z ulic podporządkowanych, a także przejście dla pieszych w pobliżu mieszczącej się tam Szkoły Podstawowej nr 15 zostało odpowiednio doświetlone.

Całkowity zakres prac drogowych obejmował wymianę nawierzchni asfaltowej i kanalizacji deszczowej. Wybudowano również chodniki i zmieniono oświetlenie uliczne.

Widok zaparkowanych samochodów na poboczach ul. Niepodległości staje się powoli przeszłością. Kierowcy nie będą już musieli szukać w pobliżu szkoły miejsc do zaparkowania. Wszystko dzięki wybudowanemu dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju parkingowi, na którym zmieści się blisko 60 pojazdów.

Oblegane pobocza ulic blisko Szkoły Podstawowej nr 15 były częstym widokiem. Dzięki wybudowanym miejscom parkingowym ten problem udało się zażegnać. Wykonanie inwestycji wpływa przede wszystkim na poziom bezpieczeństwa. Są tutaj chodniki i bezpieczne dojścia do szkoły. Właśnie bezpieczeństwo naszych mieszkańców stanowi zawsze najważniejszy cel działań inwestycyjnych

– podkreśliła Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Łączna kwota przeznaczona na inwestycje to ponad 2 mln złotych, z czego ponad 300 tysięcy złotych pochodzi z rezerwy subwencji ogólnej (Ministerstwa Infrastruktury).