Jastrzębscy policjanci, zauważyli samochód osobowy, w którym znajdowało się pięć osób, które nerwowo rozglądały się dookoła. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jedna z pasażerek jest poszukiwana. Została zatrzymana i doprowadzona do aresztu śledczego.

Jastrzębscy policjanci prowadzą cykliczne działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Mobilizują wtedy siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzać miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Mundurowi również w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby, dokładnie sprawdzają je w policyjnych systemach i upewniają się, czy są poszukiwane.

Tak też było wczoraj parę minut po 23:00. Wywiadowcy, patrolując ulice miasta, na al. Piłsudskiego zauważyli samochód osobowy seat, w którym znajdowało się pięć osób, w tym dwóch mężczyzn i trzy kobiety, które nerwowo rozglądały się dookoła. Stróże prawa przeczuwali, iż osoby w pojeździe mają coś na sumieniu. Zgodnie z obowiązującymi procedurami sprawdzili osoby w policyjnych systemach, by potwierdzić podane dane. Wynik sprawdzenia nie był korzystny.

Okazało się, że jedna z kobiet, 31-latka jest poszukiwana. Została zatrzymana przez policjantów, którzy przeprowadzili z nią dalsze czynności oraz doprowadzili do aresztu śledczego.