Decyduj o swoim mieście.

Dzisiaj mija termin na składanie wniosków w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Jest to ostatni moment na to, aby Mieszkańcy zgłaszali swoje pomysły.

Poprawnie wypełnione formularze można składać:

  • do godziny 15:30 w kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta, al. J. Piłsudskiego 60, Jastrzębie-Zdrój,
  • do północy elektronicznie za pośrednictwem skrzynki e-PUAP lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – dokument musi być opatrzony podpisem elektronicznym.

Projekt zadania ogólnomiejskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju bez względu na to gdzie mieszka, a projekt zadania osiedlowego/sołeckiego tylko osoba, która dane osiedle czy też sołectwo zamieszkuje. Co ważne projekty zgłaszać mogą osoby w każdym wieku. Nie jest wymagana pełnoletność. W przypadku osób niepełnoletnich konieczne jest dołączenie do formularza pisemnej zgody opiekuna prawnego!

Miasto Jastrzębie-Zdrój jest podzielone na 21 jednostek pomocniczych – w ich skład wchodzi 15 osiedli i 6 sołectw. Jeżeli nie jesteś pewny, jaką jednostkę pomocniczą zamieszkujesz – zajrzyj na internetowy plan miasta lub skontaktuj się z pracownikami Wydziału Dialogu Społecznego (32 47 85 347 lub 32 47 85 349).

Przypominamy, że łączna pula wynosi 3 000 000 złotych, z czego 600 000 na zadania ogólnomiejskie i 2 400 000 zł zadania osiedlowe/sołeckie.

-zarządzenie w sprawie kwoty- do pobrania

Formularze wniosków dostępne są w zakładce Jastrzębskie Budżet Obywatelski – TUTAJ

Pamiętaj! Twój głos jest ważny. Ty decydujesz o swoim mieście!

  • Ikona format pliku pdf
    Zarzadzenie_Nr_Or-IV.0050.25.2023_Prezydenta_Miasta_Jastrzebie-Zdroj_w_sprawie_kwot_Jastrzebskiego_Budzetu_Obywatelskiego_na_2024_rok.pdf