Niskie bezrobocie, szybki rozwój gospodarki oraz zmiany na rynku pracy spowodowały, że pracodawcom coraz trudniej znaleźć wykwalifikowaną kadrę. Jeśli borykasz się z brakiem rąk do pracy, dobrym pomysłem okaże się współpraca z agencją pracy tymczasowej. Korzyści tego rozwiązania jest wiele — my przedstawiamy 5 najważniejszych.

5 korzyści współpracy z agencją pracy tymczasowej

Agencja pracy tymczasowej — z Jastrzębia-Zdroju masz już do niej niedaleko

Do agencja pracy tymczasowej z Jastrzębia-Zdroju masz już całkiem blisko. Wspomniana instytucja mieści się w Żorach, więc na terenie Górnego Śląska. Dojedziesz do niej również z innych miast tej metropolii — Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrza.

Dlaczego jednak warto zdecydować się na współpracę z agencją pracy tymczasowej? Przyjrzyjmy się jej zadaniom i prześledźmy sposób jej działania.

Agencja pracy tymczasowej przeprowadzi dla Ciebie rekrutację i pozyska pracowników. Staniesz się uczestnikiem trójstronnej umowy, czyli pracodawcą-użytkownikiem. Owa umowa zostanie zawarta pomiędzy Tobą, agencją a pracownikami. Możliwości poszukiwań kandydatów do pracy agencja ma wiele — dysponuje własnymi bazami pracowników, a ponadto wykorzystuje nowoczesne metody, takie jak ogłoszenia w serwisach, na forach dyskusyjnych i portalach społecznościowych. To jednak nie wszystkie formy wsparcia, jakie zapewni Ci współpraca z agencją pracy tymczasowej.

1. Oszczędzisz czas, pieniądze i nerwy

Przy rekordowo niskim bezrobociu poszukiwanie kandydatów do pracy nie zawsze kończy się sukcesem. Jeśli szukasz wykwalifikowanych pracowników, proces rekrutacji rozciąga się w czasie. Wtedy postaw na agencję pracy tymczasowej. W Jastrzębiu-Zdroju nie brakuje zakładów produkcyjnych, usługowych, firm budowlanych i przedsiębiorstw zajmujących się transportem oraz logistyką. To właśnie wymienione branże najbardziej odczuwają brak kadry.

Rekrutacja nie dość, że kosztowna, to jeszcze często jest nieefektywna. Dzięki agencji pracy tymczasowej szybko pozyskasz pracowników, zarówno z Polski, jak i ze świata. Dzięki temu nie nadszarpniesz budżetu firmy. Oszczędzisz pieniądze, czas i nerwy, ponieważ żmudne zadanie pozyskania wykwalifikowanych pracowników weźmie na siebie firma zewnętrzna.

2. Zoptymalizujesz koszty

W okresie wzmożonego zapotrzebowania na pracowników tymczasowych, Twój dział HR działa ze zdwojoną siłą. Bywa, że pracowników, którzy mogliby pozyskać kadrę, masz zbyt mało. Zatem gdybyś zatrudnił dodatkowo kilka osób do tego zadania, znów odbiłoby się to niekorzystnie na budżecie firmy. Agencja pracy tymczasowej oddeleguje do pracy do Ciebie tylu kandydatów, ilu potrzebujesz. Nie musisz w tym celu rozszerzać działu HR i wyposażać nowych stanowisk. Laptopy, telefony komórkowe i inne niezbędne narzędzia także generują koszty.

To jednak nie wszystko. Agencja pracy tymczasowej bierze na siebie obowiązki kadrowo-płacowe. Nalicza i wypłaca pensje pracownikom tymczasowym, pilnuje terminów badań lekarskich i terminów szkoleń BHP. Ponadto zapewnia im transport i zakwaterowanie, więc o nic się nie kłopoczesz. Nie obawiasz się również o kwestie prawne — agencja pracy tymczasowej zajmuje się również legalizacją pobytu cudzoziemców w naszym kraju.

3. Dopasujesz formę zatrudnienia pracowników do sytuacji gospodarczej

Sytuacja gospodarcza w naszym kraju, jak i na świecie dynamicznie się zmienia. Dlatego tak ważne jest, abyś dopasował formę zatrudnienia pracowników do potrzeb swojej firmy. Współpraca z agencją pracy tymczasowej przydaje się w więc w okresie przedświątecznym, kiedy klientów ogarnia zakupowa gorączka, jak i w czasie recesji.

Usługę leasingu pracowniczego, którą zaproponuje Ci agencja pracy tymczasowej, potraktujesz jako okres próbny dla swoich przyszłych pracowników. Jeśli będziesz z nich zadowolony — po okresie ustalonym w umowie, zatrudnisz ich na stałe.

4. Zyskasz wykwalifikowanych pracowników

Gdybyś przeprowadził rekrutację na własną rękę, pewnie zakończyłaby się ona porażką. W czasach, kiedy to pracownik jest górą, pozyskać wykwalifikowanych kandydatów do pracy jest niezwykle trudno.

Agencja pracy tymczasowej, jak już wiesz, zajmuje się rekrutacją pracowników. To nie tylko odciąża Twój budżet, ale sprawia, że pozyskujesz kadrę, która idealnie odpowiada Twoim wymaganiom. Przyszłych pracowników poddaje się testom sprawdzającym ich umiejętności. Wielu obcokrajowców z Azji przeszło szkolenie w Bangladeszu (to tam Azjaci uczyli się praktycznych zawodów). Niekoniecznie jednak obywatel z Dalekiego Wschodu to tylko tania siłą robocza. Wielu Filipińczyków, Nepalczyków i Hindusów to osoby wykształcone, które mogą pracować nawet na stanowiskach kierowniczych.

5. Rozwiniesz swoją firmę

Co jeszcze daje współpraca z agencją pracy tymczasowej? W Jastrzębiu-Zdroju wiele przedsiębiorstw z powodu braku kadry nie może rozwinąć swoich skrzydeł. Jeśli i Ty od kilku miesięcy, czy nawet lat, skupiasz się tylko na żmudnych procesach rekrutacji, teraz pora to zmienić. Dzięki agencji pracy tymczasowej wreszcie znajdziesz czas na rozwój firmy. Nie będą zaprzątać Cię kwestie związane z pracownikami. Dla swojego przedsiębiorstwa pozyskasz nowe sposoby finansowania, nowych kontrahentów i dochodowe zlecenia.

Wiesz już, jaki wiele korzyści osiągniesz dzięki współpracy z agencją pracy tymczasowej. W Jastrzębiu-Zdroju istnieje sporo możliwości zarobkowych, co jest szansą dla obcokrajowców, zwłaszcza pochodzących z ubogich krajów. Ty oferujesz pracę, a cudzoziemcy otrzymują zatrudnienie. Czyż nie jest to idealny układ dla obu stron?

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://www.dpworkers.pl/