W Katowicach Pomarańczowi ograli miejscowy GKS, 3:1.

Zdjęcie przedstawia mecz GKS-u Katowice z Jastrzębskim Węglem.

Na 14 bezpośrednich pojedynków Jastrzębskiego Węgla i GKS-u Katowice, tylko jeden raz Pomarańczowi musieli uznać wyższość rywali. Tak do ostatniej kolejki rozgrywek PlusLigi przedstawiał się bilans spotkań w śląskich derbach.

Po ostatnim starciu tych drużyn, jest on jeszcze korzystniejszy dla jastrzębian, którzy odnieśli 14. wygraną w pojedynku z katowiczanami. Tym razem ekipa trenera Marcelo Mendeza zwycięstwo odniosła na wyjeździe. W hali w Katowicach-Szopienicach mistrzowie Polski zwyciężyli 3:1.

Derbowy pojedynek kapitalnie rozpoczął się dla jastrzębian, którzy zdobyli miażdżąca wręcz przewagę, w pewnym momencie wynoszącą aż 15 (!) oczek (20:5). Pierwszego seta wygrali przekonująco, ale na 5 ostatnich punktów przez Pomarańczowych przypadło 9 zdobytych przez katowiczan, którzy po fatalnym wejściu w mecz, wrócili do gry.

Udowodnili to w drugiej partii, w której to oni byli górą. GKS wyrównał stan meczu, bo ponownie był lepszy w końcówce. Choć w decydującą część odsłony numer dwa z przewagą wchodził Jastrzębski Węgiel (19:15), to ostatecznie zwyciężyli w niej siatkarze ze stolicy woj. śląskiego (25:23).

- W pierwszym secie za łatwo nam wszystko przyszło, to mogło nas uśpić. Potem myśleliśmy, że to się samo wygra, a w siatkówce nigdy tak nie jest

- wskazywał Tomasz Fornal, wybrany MVP spotkania w Katowicach.

Kolejne dwie partie potoczyły się już po myśli zawodników Jastrzębskiego Węgla. Mistrzowie Polski nie bez problemów, ale zwyciężyli dwukrotnie (25:22) i odnieśli piąte ligowe zwycięstwo w piątym meczu w tym sezonie.