Nasz zespół na wyjeździe wygrał z PGE GiEK Skrą Bełchatów 3:1 i dzięki temu powrócił na pozycję lidera PlusLigi.

Fot: Jastrzębski Węgiel

Tomasz Fornal po zaserwowanym asie, zdobył pierwszy punkt w spotkaniu, rozpoczynając tym samym drogę do zwycięstwa pierwszego seta dla Jastrzębskiego Węgla 24:21. W kolejnym secie również nasz zespół był lepszy i pokonał zespół z Bełchatowa 25:18.

I choć trzecią partię przegraliśmy, była to przegrana zaledwie dwoma punktami 23:25. Nie przeszkodziło to naszemu zespołowi w zamknięciu zwycięsko czwartego seta 25:18 i ostatecznie wygraniu spotkania w stosunku 3:1.

Najważniejsze, że wygrana za 3 punkty, nie było to łatwe spotkanie. Nigdy tutaj się łatwo nie gra, zawsze drużyna z Bełchatowa dobrze zagrywa i było to widać też dzisiaj

– powiedział po meczu Rafał Szymura, nasz przyjmujący.

Było to pierwsze zwycięskie spotkanie Jastrzębskiego Węgla w tym roku.

PGE GiEK Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 1:3 (22:25, 18:25, 25:23, 18:25)   MVP: Norbert Huber.