Nowy dokumentalny obraz Jastrzębia-Zdroju już na YouTube
Jastrzębie-Zdrój staje się bohaterem filmowego ekranu. Lokalne Stowarzyszenie Filmowe Doku-Mentalnie, z Alicją i Mateuszem Szczeparami na czele, przedstawiło mieszkańcom szansę na zrozumienie unikalności miasta przez pryzmat historii jego mieszkańców. "Cztery strony świata", bo o nim mowa, jest już dostępny dla szerokiej publiczności na platformie YouTube, po tym jak zadebiutował w kinie "Centrum".
  1. Film "Cztery strony świata", opowiadający o Jastrzębiu-Zdroju i ludziach, którzy zdecydowali się tu zamieszkać, udostępniono na oficjalnym profilu miasta na YouTube.
  2. Projekt jest dziełem Stowarzyszenia Filmowego Doku-Mentalnie, założonego przez małżeństwo Alicję i Mateusza Szczepara.
  3. Miejski Ośrodek Kultury informuje, że produkcja przedstawia historię migracji osób do Jastrzębia-Zdroju, ukazując zarówno moment decyzji, jak i napotkane wyzwania.
  4. Mateusz Szczepara podkreśla, że film ma na celu ukazanie wyjątkowości miasta, będącego miejscem spotkań ludzi z różnych zakątków Polski.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Miejski Ośrodek Kultury, "Cztery strony świata" to nie tylko film o Jastrzębiu-Zdroju, ale także o odwadze i determinacji osób, które postanowiły uczynić to miasto swoim nowym domem. Opowiadając historie przenosin, film rzuca światło na indywidualne doświadczenia i wyzwania, przed którymi stanęli bohaterowie.

Twórcy, Alicja i Mateusz Szczepara, wskazują na fakt, że Jastrzębie-Zdrój stanowi unikalne miejsce na mapie Polski, przyciągając ludzi z różnych jej zakątków. "Jest pewna unikalność w mieście, która bierze się z tego, że to miasto jest miejscem, w którym spotkała się cała Polska" - mówi Mateusz Szczepara, podkreślając wyjątkowy charakter miejsca.

Dodatkową wartością dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju jest fakt, że film stał się ogólnodostępny online, co umożliwia jego oglądanie bez ograniczeń. Jest to wyjątkowa okazja do zrozumienia i docenienia miejsc, z których pochodzą, a także osób, które decydują się tu zamieszkać, przyczyniając się do tworzenia lokalnej społeczności.


Na podst. UM Jastrzębie-Zdrój