UM Jastrzębie-Zdrój: Pomarańczowi na szczycie PlusLigi po zwycięstwie nad Cuprum
Wznowienie zwycięskiej serii: Jastrzębski Węgiel triumfuje nad Cuprum Lubin. Nasza drużyna siatkarska, po chwilowym potknięciu, wraca na szczyt swojej formy, pokazując siłę i zaciętość na boisku.
  1. Drużyna Jastrzębskiego Węgla odniosła ważne zwycięstwo nad Cuprum Lubin wynikiem 3:1.
  2. Początek meczu nie zapowiadał sukcesu - pierwszy set został przegrany przez Jastrzębski Węgiel.
  3. Reakcja zespołu na początkową porażkę była jednak imponująca - wygrali kolejne trzy sety z dużą przewagą punktową.
  4. Wynik ten umocnił ich pozycję lidera PlusLigi.
  5. Nadchodzi rewanżowe spotkanie z Gas Sales Piacenzą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, które zdecyduje o dalszym awansie.

Historia sportu zna wiele przypadków, gdy po przegranej bitwie zwyciężano wojnę. Podobną ścieżkę obrali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy po dwóch kolejnych porażkach, jednej w lidze i drugiej na arenie międzynarodowej, z impetem powrócili na zwycięską drogę. W spotkaniu z Cuprum Lubin, mimo początkowych trudności, pokazali charakter i klasę, odbijając się od dna z niesamowitą siłą.

Przegrany początek spotkania w Lubinie (25:21 dla gospodarzy) był niczym ciemna chmura, która na chwilę przysłoniła słońce. Jednak, jak to bywa po burzy, niebo szybko się przejaśniło. Jastrzębianie, nie dając za wygraną, wzięli się do roboty z jeszcze większą determinacją. Druga partia była już prawdziwym pokazem ich dominacji, zakończonym zwycięstwem aż o 14 punktów przewagi (25:11). Ta energia i skupienie poniosły ich przez następne sety, które również zakończyły się ich triumfem (25:16, 25:20).

Takie odrodzenie po chwilowym załamaniu jest dowodem na niezwykłą siłę psychiczną i fizyczną zespołu. Kibice z pewnością docenią tę walkę i charakter, szczególnie że przed drużyną kolejne wyzwanie – rewanżowe starcie z Gas Sales Piacenzą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Aby marzenia o europejskim pucharze mogły żyć, Jastrzębski Węgiel musi wyjść z tego spotkania zwycięsko, najlepiej unikając tie-breaka, który wymusiłby rozegranie dodatkowego, tzw. złotego seta.

Zawodnicy, którzy przyczynili się do tej ważnej wygranej, to między innymi: Sclater, Skruders, M’Baye, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero), oraz Jóźwik. Ich współpraca i indywidualne umiejętności były kluczem do sukcesu i pokazują, że Jastrzębski Węgiel to zespół, z którym trzeba się liczyć zarówno na polskich, jak i międzynarodowych parkietach.

Teraz, z oczami zwróconymi w stronę nadchodzącego meczu, cała społeczność kibiców trzyma kciuki za swoich ulubieńców. Sukces w Lidze Mistrzów nie tylko przyniósłby chlubę dla drużyny, ale i dla całego miasta, potwierdzając jego status jako ważnego ośrodka siatkarskiego w Polsce i Europie.