Ewelina Skiba z Jastrzębia-Zdroju zaprasza na artystyczną inicjatywę
Z ulic Jastrzębia-Zdroju do serc mieszkańców – lokalna artystka inicjuje projekt "Zabierz mnie do domu". Ewelina Skiba, znana twórczyni z Jastrzębia-Zdroju, zaprasza mieszkańców do udziału w niecodziennej akcji artystycznej. Przez dziewięć miesięcy, rozpoczynając od marca, każda pierwsza niedziela miesiąca będzie okazją, by zdobyć jeden z jej autorskich obrazów. To wyjątkowa szansa na posiadanie niepowtarzalnego dzieła sztuki, które dosłownie można "znaleźć" spacerując ulicami miasta.
  1. Ewelina Skiba, artystka pochodząca z Jastrzębia-Zdroju, uruchamia projekt "Zabierz mnie do domu".
  2. Od marca do listopada, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, mieszkańcy będą mieli szansę znaleźć i zabrać do domu jeden z jej obrazów.
  3. Obrazy będą ukryte w różnych lokalizacjach miasta, m.in. w Parku Zdrojowym czy w okolicach Miejskiego Ośrodka Kultury.
  4. Ewelina Skiba zdradza jedną zasadę akcji: "Kto poszukuje, ten obraz znajduje i otrzymuje".
  5. Szczegóły dotyczące pojawiania się obrazów będą ogłaszane przez artystkę na jej profilu na Facebook'u.
  6. Pierwszy obraz, który zostanie ukryty w ramach akcji, przedstawiać będzie górników.

W sercu Jastrzębia-Zdroju rozpoczyna się artystyczna gra miejska, której stawką są unikatowe dzieła Eweliny Skiby. Zamiast tradycyjnych wystaw w galeriach, Skiba wybrała przestrzeń miasta jako galerię pod gołym niebem. To innowacyjne podejście do sztuki i jej dystrybucji sprawia, że mieszkańcy mogą nie tylko podziwiać, ale i stać się właścicielami wartościowych prac artystycznych.

"W tej konkretnej akcji obowiązywać będzie jedna zasada: „Kto poszukuje, ten obraz znajduje i otrzymuje" - mówi Ewelina Skiba, zachęcając mieszkańców do aktywnego udziału. Ta inicjatywa to nie tylko sposób na promocję sztuki, ale także niebanalna forma spędzenia czasu wolnego oraz możliwość odkrywania mniej znanych zakątków Jastrzębia-Zdroju.

Chociaż większość szczegółów akcji jest owiana tajemnicą, to już teraz wiadomo, że pierwszy obraz, który pojawi się w ramach "Zabierz mnie do domu", będzie hołdem dla górników - jednej z najbardziej charakterystycznych grup zawodowych regionu. To zapowiedź, że prace Eweliny Skiby będą nie tylko estetycznym doznaniem, ale również odniesieniem do lokalnej tożsamości i tradycji.

Inicjatywa "Zabierz mnie do domu" to unikalna okazja do bezpośredniego kontaktu z lokalną sztuką oraz jej twórczynią. Przez kolejne miesiące, aż do listopada, mieszkańcy będą mieli niepowtarzalną szansę na wzbogacenie swoich domów o oryginalne dzieła, które z pewnością staną się nie tylko ozdobą, ale i pamiątką o szczególnej wartości emocjonalnej.


Na podstawie: UM Jastrzębie-Zdrój