Jastrzębska interwencja: Świadek zgłosił nietrzeźwego kierowcę z 4 promilami
W naszej społeczności każdy z nas pełni rolę strażnika bezpieczeństwa. Dowodem na to jest niedawne zdarzenie, w którym dzięki czujności jednego z mieszkańców, policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. To przypomnienie, że nasza interwencja może uratować życie.
  1. Zatrzymanie 49-letniego mężczyzny prowadzącego po alkoholu.
  2. Informacja o zdarzeniu przekazana przez świadka.
  3. Badanie alkotestem wykazało 4 promile alkoholu w organizmie kierowcy.
  4. Uniknięcie tragedii dzięki współpracy społeczności z policją.

W niedawnym incydencie, o którym donoszą lokalne siły policyjne, wspólna czujność i odpowiedzialność mieszkańców za bezpieczeństwo na naszych drogach znów dała o sobie znać. Dzięki błyskawicznej reakcji i odpowiedzialnemu postępowaniu jednego ze świadków, udało się zatrzymać mężczyznę w wieku 49 lat, który pod wpływem alkoholu, zdecydował się wsiąść za kółko.

Nasz lokalny bohater, obecny na stacji benzynowej, zauważył niepokojące zachowanie mężczyzny, który wyraźnie chwiejnym krokiem zmierzał do swojego pojazdu. Postanowił nie pozostać obojętny na potencjalne zagrożenie, dzięki czemu policjanci szybko zareagowali na zgłoszenie. Po przybyciu na miejsce, zidentyfikowali i przeprowadzili kontrolę trzeźwości u kierującego volvo. Wynik badania był zatrważający - 4 promile alkoholu w organizmie.

Co więcej, pojazd, którym kierował nietrzeźwy, nie posiadał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia. Tym samym, zdarzenie to mogło zakończyć się tragicznie, gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja mieszkańca. Dzięki tej postawie, nie tylko uniknięto potencjalnej tragedii, ale również przypomniano o ważnej roli, jaką każdy z nas pełni w kształtowaniu bezpieczeństwa publicznego.

Zatrzymany kierowca niebawem stanie przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jest to kolejny przypadek, który dowodzi, że warto reagować w sytuacjach zagrożenia. Nasza społeczność pokazała, że solidarność i odpowiedzialność za bezpieczeństwo współmieszkańców jest wartością, którą wspólnie pielęgnujemy. Ta historia jest przestrogą dla tych, którzy lekceważą przepisy drogowe, ale także dowodem na to, że nasza czujność ma realny wpływ na bezpieczeństwo na drogach.


Wg inf z: KMP Jastrzębie Zdrój