JKH GKS Jastrzębie zmierzy się z GKS Tychy o brązowy krążek w hokeja
Nasze lokalne hokejowe drużyny nie ustają w walce o sportowe laury. JKH GKS Jastrzębie, mimo ostatnich przeszkód, nadal ma szansę na zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski. Ich rywalem w tej batalii będzie GKS Tychy. Zapowiada się zacięta rywalizacja, która na pewno dostarczy kibicom wielu emocji.
  1. JKH GKS Jastrzębie zmierzy się z GKS Tychy o brązowy medal.
  2. W półfinale Tauron Hokej Ligi, Jastrzębie przegrało z GKS Katowice.
  3. Zmagania o brąz rozpoczną się już 2 kwietnia na lodowisku w Tychach.
  4. Ostatnie spotkanie z GKS Katowice zakończyło się wynikiem 2:0 dla katowiczan.

W drodze do finału, nasza drużyna spotkała się z twardym orzechem do zgryzienia, jakim był obrońca tytułu, GKS Katowice. Mimo ambitnej gry i ogromnego zaangażowania, JKH GKS Jastrzębie musiało uznać wyższość przeciwników, przegrywając rywalizację. Kluczowe momenty tej rywalizacji miały miejsce podczas ostatniego weekendu, gdzie dwukrotnie to katowiczanie cieszyli się z zwycięstwa.

W pierwszym z tych meczów, pomimo wyrównanej gry i bramki na 1:1 zdobytej przez Dominika Pasia, to jednak GKS Katowice okazał się lepszy, finalizując spotkanie wynikiem 4:1. Kolejne starcie, które miało miejsce na ich terenie, również zakończyło się zwycięstwem GKS Katowice, tym razem 2:0, gdzie bramki dla katowiczan zdobyli Miro Lehtimaki oraz Bartosz Fraszko.

Jednak nadzieje JKH GKS Jastrzębie na zdobycie medalu wciąż tli się. W nadchodzącej rywalizacji o brąz, ich przeciwnikiem będzie dobrze znany GKS Tychy. Oba zespoły mają za sobą bogatą historię współzawodnictwa, a ich spotkania zawsze obfitują w emocje i niespodzianki. Pierwszy mecz series zaplanowano już na 2 kwietnia w Tychach, co zapewnia, że kibice nie będą musieli długo czekać na kolejną dawkę sportowych emocji.

Mimo że droga do finału mistrzostw Polski okazała się tym razem za trudna, to ambicja i dążenie do doskonałości, jakie prezentują hokeiści JKH GKS Jastrzębie, dają nadzieję na sukces w rywalizacji o brąz. O wsparcie i gorące dopingu na trybunach może być spokojna, gdyż lokalni kibice zawsze stoją murem za swoją drużyną. Niech nadchodzące spotkania będą świadectwem siły, determinacji i sportowego ducha naszych hokeistów.


Wg inf z: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój