MBP w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na Akademię Przedszkolaka z Żabim królem
W marcu, w murach Biblioteki Głównej, odbyły się warsztaty dla przedszkolaków, które przypomniały o wartościach takich jak prawdziwe piękno i znaczenie dotrzymywania obietnic. Zajęcia zainspirowane baśnią "Żabi król" dały dzieciom szansę na kreatywne wyrażenie siebie oraz przemyślenie ważnych życiowych lekcji.
  1. Warsztaty "Akademia Przedszkolaka" oparte na motywach baśni "Żabi król".
  2. Dyskusje o prawdziwym pięknie i wartości dotrzymywania słowa.
  3. Interaktywne zabawy ruchowe i kreatywne zajęcia plastyczne dla najmłodszych.
  4. Prezentacja o różnorodności świata żab urozmaiciła spotkanie.

Wszystkie dzieci, które wzięły udział w marcowych warsztatach w Bibliotece Głównej, miały okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę o świecie przyrody, ale także przekonać się, że piękno to nie tylko to, co widzimy na zewnątrz. Poprzez zabawę i twórcze zadania, przedszkolaki dowiedziały się, jak istotne jest dotrzymywanie obietnic i jak ważna w życiu jest uczciwość oraz lojalność.

Zajęcia te, pełne edukacyjnych treści, ale przede wszystkim zabawy, pokazały, że nauka przez doświadczanie i twórcze eksplorowanie świata to niezwykle cenne narzędzie w procesie edukacyjnym naszych dzieci. Uświadamiają one młodym umysłom, że każdy, nawet najmniejszy wybór ma znaczenie i uczy, jak ważna jest odpowiedzialność za dane słowo.

Spotkanie zakończyło się twórczym akcentem - każdy mały uczestnik miał szansę wykazać się kreatywnością, wykonując pracę plastyczną. Był to miły i wartościowy sposób na zakończenie spotkania, który pozwolił dzieciom jeszcze lepiej zrozumieć przesłanie baśni "Żabi król".

Podczas warsztatów dzieci miały również możliwość zapoznania się z różnymi gatunkami żab, co urozmaiciło spotkanie i rozszerzyło ich wiedzę o otaczającym nas świecie. To połączenie edukacji, zabawy i kreatywności sprawiło, że marcowe warsztaty w Bibliotece Głównej zostaną zapamiętane na długo.


Na podst. MBP w Jastrzębiu-Zdroju