Uczniowie Szkoły Specjalnej nr 23 zdobywają Koronę Gór Beskidu Śląskiego
W Beskidzie Śląskim młodzi zdobywcy szczytów świętowali swoje osiągnięcia. W ramach projektu "Każdy ma swój Everest", uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 23 zdobyli 30 szczytów, ucząc się przy tym samodzielności i współpracy.
  1. Zakończenie dwuletniego projektu "Każdy ma swój Everest".
  2. Ceremonia podsumowania odbyła się w Carbonarium, gdzie uczniowie i nauczyciele dzielili się swoimi doświadczeniami.
  3. Wyróżnienia dla uczniów, którzy zdobyli wszystkie zaplanowane szczyty.
  4. Koncert Grupy Bez Daty Ważności i poczęstunek przygotowany przez nauczycieli z pracowni gastronomicznej.

Projekt, który rozpoczął się w październiku 2022 roku, miał na celu nie tylko zdobycie 30 szczytów Beskidu Śląskiego, ale także przekroczenie osobistych barier i rozwijanie umiejętności społecznych wśród uczestników. W trakcie dwuletniej przygody uczniowie uczyli się planowania, przygotowania do wycieczek górskich oraz radzenia sobie z emocjami w trudnych warunkach.

Podczas gali w Carbonarium, która odbyła się 6 maja, uczestnicy i organizatorzy projektu wspominali liczne chwile spędzone na górskich szlakach. Prezentacje z wycieczek wywołały wzruszenia i pozytywne emocje wśród obecnych. Szczególne wyróżnienia otrzymali uczniowie: Martyna W., Wojtek B., Karol B., Mikołaj S., Nikodem G. oraz Mateusz K., którzy z sukcesem zdobyli wszystkie zaplanowane szczyty.

Wydarzenie było również okazją do podziękowań dla wszystkich, którzy wsparli realizację projektu. Na zakończenie gali uczestnicy mieli okazję posłuchać koncertu Grupy Bez Daty Ważności oraz skosztować słodkich przysmaków przygotowanych przez nauczycielską ekipę z pracowni gastronomicznej.

Organizatorzy projektu, wyrażając wdzięczność, podkreślili, jak ważna jest możliwość przełamywania barier i rozwijania pasji wśród młodzieży. Projekt "Każdy ma swój Everest" pokazał, że cele, nawet te najwyższe, są osiągalne dzięki determinacji i współpracy.


Wg inf z: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój