Rowerowa wycieczka
Światowy Dzień Roweru to doskonała okazja, by wspólnie cieszyć się z aktywności na świeżym powietrzu. Wczoraj mieszkańcy naszego miasta mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej wycieczce rowerowej, która dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.
  1. Wycieczka "Ruszamy ze szlaku" odbyła się z Jastrzębia-Zdroju do Cieszyna.
  2. Trasa obejmowała malownicze tereny i dostarczała pięknych widoków.
  3. Jastrzębie-Zdrój oferuje 55-kilometrową pętlę rowerową na polsko-czeskim pograniczu.
  4. System Rowerów Miejskich "JASkółka" dostępny jest w całym mieście.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował wczoraj wycieczkę rowerową "Ruszamy ze szlaku", której trasa wiodła z Jastrzębia-Zdroju do Cieszyna. Uczestnicy rozpoczęli swoją przygodę przy Zielonym Moście na Żelaznym Szlaku Rowerowym, by pokonać ponad 70 km wśród malowniczych krajobrazów.

Wycieczka prowadziła przez malownicze tereny od Jastrzębia-Zdroju, przez Kończyce Wielkie, aż do Cieszyna. Pomimo kapryśnej pogody, rowerzyści z uśmiechami na twarzach wspólnie pokonali trasę, ciesząc się pięknem natury. Po drodze czekały na nich liczne niespodzianki, które dodatkowo umilały podróż.

W ramach dzisiejszych obchodów Światowego Dnia Roweru warto przypomnieć o naszym lokalnym skarbie - Żelaznym Szlaku Rowerowym. Jest to 55-kilometrowa pętla biegnąca przez polsko-czeskie pogranicze, która przyciąga rowerzystów w każdym wieku. Trasa prowadzi po dawnych torowiskach, oferując malownicze widoki oraz możliwość obcowania z naturą. Bezpieczna i płaska trasa jest idealna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Miasto dba również o swoich mieszkańców poprzez Jastrzębski System Rowerów Miejskich "JASkółka". System ten obejmuje 30 stacji rowerowych rozmieszczonych w całym mieście. Pierwsze 20 minut jazdy jest darmowe, a dla seniorów korzystanie z rowerów jest całkowicie bezpłatne.

Otoczone zielonymi terenami i bogactwem przyrodniczym, nasze miasto jest doskonałym miejscem na rowerowe wyprawy. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do korzystania z uroków dwóch kółek i odkrywania niezwykłych krajobrazów oraz kulturowych skarbów, jakie oferuje nasza okolica. Dołączcie do naszej społeczności rowerowych entuzjastów i cieszcie się aktywnym wypoczynkiem!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszej wycieczki za udział i zapraszamy na kolejne rowerowe przygody!


Według informacji z: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój