Głosowanie w terenie: Gdzie znaleźć mobilne punkty?
Mobilne punkty do głosowania w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego 2025 już wkrótce pojawią się na terenie miasta. To doskonała okazja, aby oddać swój głos bez konieczności wizyty w urzędzie.
  1. Mobilne punkty do głosowania.
  2. Głosowanie tradycyjne i elektroniczne.
  3. Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy.
  4. Nieletni muszą mieć zgodę opiekuna prawnego.

Mobilne punkty do głosowania, związane z Jastrzębskim Budżetem Obywatelskim 2025, będą dostępne w różnych częściach miasta. Dzięki temu mieszkańcy mogą oddać głos bez konieczności odwiedzania urzędu.

Każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, może oddać dwa głosy: jeden na projekt ogólnomiejski oraz jeden na zadanie osiedlowe lub sołeckie, przy czym głos na zadanie osiedlowe można oddać tylko w miejscu zamieszkania. W przypadku osób nieletnich wymagana jest zgoda opiekuna prawnego.

W mobilnych punktach konsultacyjnych będzie można skorzystać zarówno z tradycyjnych kart papierowych, jak i z laptopów, które umożliwią oddanie głosu elektronicznie. To świetna okazja, aby bez zbędnych formalności i w dogodnym miejscu uczestniczyć w decydowaniu o przyszłości naszego miasta.

Głosowanie w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego to nie tylko formalność, ale także możliwość realnego wpływu na rozwój lokalnej infrastruktury i inicjatyw społecznych. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z tej szansy i oddania głosu na wybrane projekty.

Mobilne punkty do głosowania będą dostępne w następujących lokalizacjach:

Nie przegapcie tej okazji – Wasz głos ma znaczenie!


Źródło: UM Jastrzębie-Zdrój