Festiwal literacko-muzyczno-artystyczny w Parku Zdrojowym 29-30 czerwca
W dniach 29-30 czerwca 2024 roku Park Zdrojowy stanie się centrum kultury, muzyki i sztuki. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich mieszkańców na dwudniowy festiwal KULTURALNY OPEN SPACE, pełen różnorodnych atrakcji dla całych rodzin. Przygotujcie się na spotkania z fascynującymi ludźmi, inspirujące warsztaty i emocjonujące koncerty.
  1. Spektakl teatralny dla dzieci i dorosłych
  2. Spotkania autorskie z popularnymi pisarzami
  3. Koncert Edi Sanchez & Cumbancheros
  4. Kiermasz książek i warsztaty artystyczne

Drugi dzień festiwalu, 30 czerwca, rozpocznie się o godzinie 16:00 w Parku Zdrojowym. Na początek, na scenie pojawi się rodzinny spektakl teatralny "Księżniczka Rosa i Klimek". Ta muzyczna opowieść przeniesie widzów w baśniowy świat, gdzie księżniczka Rosa i jej przyjaciel Klimek zmierzą się z przebiegłym czarodziejem Zoltanem. Spektakl pełen jest muzyki, tańca i wzruszających momentów, które zakończą się pouczającym morałem.

Jednym z głównych punktów programu będą literackie spotkania. Dzieci w wieku od 4 do 12 lat oraz ich rodzice będą mieli okazję spotkać się z Edytą Jungowską, która zabierze ich w zaczarowany świat książek Astrid Lindgren. Na scenie pojawią się postacie takie jak Lotta z ulicy Awanturników, Emil ze Smalandii oraz rudowłosa Pippi.

Nie zabraknie również spotkań z uznanymi autorami. Sylwia Zientek, autorka powieści historycznych takich jak "Hotel Varsovie" i "Polki na Montparnassie", opowie o swojej twórczości i najnowszej książce "Lunia i Modigliani". Anna Ciarkowska, poetka i literaturoznawczyni, podzieli się swoimi zbiorami wspomnień i mikrohistorii. Natomiast Łukasz Orbitowski, znany prozaik i felietonista, przedstawi swoje książki, w tym "Inna dusza" i "Kult".

Wieczór zakończy się koncertem Edi Sanchez & Cumbancheros, którzy przeniosą nas w klimat latynoskiej muzyki. Od rumby, przez cha-chę i mambo, aż po salsę – przygotujcie się na oryginalne brzmienia i energię, która przeniesie Was w samo serce Kolumbii.

Oprócz głównych atrakcji, na uczestników festiwalu czekać będą różnorodne dodatkowe atrakcje. W strefie BOOK SPACE odbędzie się kiermasz książek, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W strefie GAME SPACE zaplanowano rozgrywki gier planszowych, a w ART SPACE różnorodne warsztaty artystyczne, takie jak malowanie obrazów filcem, tworzenie tekturowych koników, plener malarski czy warsztaty rękodzielnicze. Dla najmłodszych przygotowano maxikolorowankę oraz malowanie kredą.

W strefie FUN SPACE na dzieci czekać będą różnorodne animacje i zabawy twórcze. Będzie można zrobić brokatowe tatuaże, zaplatać warkoczyki, a także kręcić baloniki. Dla wszystkich przygotowano strefę gier i zabaw, gdzie każdy znajdzie coś, co go zainteresuje.

Festiwal KULTURALNY OPEN SPACE to wydarzenie, które łączy w sobie różnorodne formy sztuki i rozrywki, zapewniając niezapomniane chwile dla całych rodzin. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by zanurzyć się w świat literatury, muzyki i sztuki!


Źródło: Biblioteka Główna w Jastrzębiu-Zdroju