Łukasz Kaczmarek dołącza do Jastrzębskiego Węgla
Łukasz Kaczmarek, jeden z czołowych polskich siatkarzy, zasilił szeregi Jastrzębskiego Węgla, przynosząc ze sobą bogate doświadczenie i liczne sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Transfer ten nie tylko wzmacnia atak drużyny, ale także otwiera nowe możliwości taktyczne dzięki odblokowaniu limitów obcokrajowców na innych pozycjach.
  1. Łukasz Kaczmarek dołącza do Jastrzębskiego Węgla.
  2. Siatkarz ma na koncie liczne sukcesy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.
  3. Kaczmarek jest cennym graczem reprezentacji Polski.
  4. Transfer umożliwia lepsze wykorzystanie limitów obcokrajowców.

Nowym nabytkiem Jastrzębskiego Węgla jest Łukasz Kaczmarek, który zasilił drużynę jako atakujący. Kaczmarek, znany ze swojej imponującej gry, ma na swoim koncie wiele sukcesów, zarówno na poziomie klubowym, jak i reprezentacyjnym. Przez ostatnie sześć lat reprezentował barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, zdobywając liczne trofea.

W barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Kaczmarek zdobył dwa mistrzostwa Polski, czterokrotnie triumfował w Pucharze Polski, trzy razy zdobył Superpuchar Polski i trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów. Jego transfer do Jastrzębskiego Węgla oznacza nowe możliwości dla drużyny, która w minionym sezonie osiągnęła znakomite wyniki i jest gotowa na dalsze sukcesy.

- Głównym aspektem, dla którego przychodzę do tak wspaniałego klubu jest to, że będę walczył o najwyższe cele. O to, żeby ta drużyna grała na najwyższym poziomie zarówno w Polsce, jak i Europie. Przekonujący dla mnie był pomysł na budowę tego zespołu na najbliższy sezon oraz to, że będziemy walczyć na każdym polu o złote medale - mówi Łukasz Kaczmarek, nowy atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Łukasz Kaczmarek swoją siatkarską karierę zaczynał od gry w plażowej odmianie siatkówki, zdobywając medale na młodzieżowych mistrzostwach Europy i świata. W seniorskiej siatkówce halowej zadebiutował w I-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych, a następnie grał w Cuprum Lubin, gdzie trener Gheorghe Cretu przestawił go z pozycji przyjmującego na atakującego.

- W ciągu sześciu lat, które spędziłem w Kędzierzynie-Koźlu, praktycznie wszystkie finały które rozegrałem, a na pewno około 80-90 procent z nich, były przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi. Zawsze jak tutaj przyjeżdżałem, w Jastrzębiu panowała świetna atmosfera. Będzie mi bardzo miło móc zagrać w tej hali. W minionym sezonie Jastrzębski Węgiel pokazał niesamowitą formę i osiągnął sukcesy, które mam nadzieję będą kontynuowane - dodaje nowy atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol, podkreśla, że transfer Kaczmarka jest dla klubu szczególnie cenny, ponieważ pozwala na lepsze zarządzanie limitami obcokrajowców w drużynie. - Transfer Łukasza Kaczmarka jest dla nas cenny podwójnie. Z jednej strony pozyskujemy niezwykle wartościowego zawodnika na pozycji atakującego, a z drugiej Polaka, przez co odblokowuje nam to limity obcokrajowców na innych pozycjach. W ostatnich latach bardzo dobrze trafialiśmy z graczami na tej pozycji i jestem przekonany, że z Łukaszem będzie podobnie. Przychodzi do nas siatkarz o uznanej marce w PlusLidze, ale także w Europie i na poziomie reprezentacyjnym, który moim zdaniem jest w stanie zapewnić nam ciągłość sukcesów w wydaniu krajowym i może dołożyć coś więcej w Lidze Mistrzów - mówi Gorol.

Łukasz Kaczmarek, urodzony 29 czerwca 1994 roku w Krotoszynie, ma 204 cm wzrostu i waży 99 kg. Jego zasięg w ataku wynosi 354 cm, a w bloku 332 cm. Jego bogate doświadczenie i liczne sukcesy sprawiają, że jest niezwykle cennym nabytkiem dla Jastrzębskiego Węgla.

Materiały prasowe: Jastrzębski Węgiel


UM Jastrzębie-Zdrój