Start PlusLigi we wrześniu: Ekscytujący sezon siatkówki przed nami
Już we wrześniu startuje nowy sezon PlusLigi! Kibice siatkówki mogą szykować się na pełne emocji mecze i niezapomniane sportowe wrażenia.
 1. Sezon 2024/2025 PlusLigi rozpocznie się w dniach 13-15 września.
 2. W fazie zasadniczej przewidziano 28 kolejek, głównie w weekendy.
 3. Trzy najsłabsze zespoły po sezonie zasadniczym opuszczą PlusLigę.
 4. Faza play-off rozpocznie się pod koniec marca i potrwa do połowy maja.

Rozpoczynający się we wrześniu nowy sezon PlusLigi 2024/2025 obiecuje mnóstwo sportowych emocji i niezapomnianych chwil dla kibiców. Rozgrywki rozpoczną się w weekend 13-15 września, a zakończą nie później niż 13 maja przyszłego roku.

W trakcie fazy zasadniczej, która będzie obejmować 28 kolejek, mecze będą rozgrywane głównie w weekendy. Tylko dwa terminy przewidziano na środek tygodnia, co na pewno ucieszy zarówno zawodników, jak i fanów. Podczas spotkania prezesów klubów PlusLigi w Uniejowie dokonano losowania drużyn, co pozwoliło na ustalenie harmonogramu rozgrywek.

Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki, podkreśla:

– Zapowiada się niezwykle emocjonujący sezon, grany w komfortowych warunkach jeśli chodzi o terminarz. Jednocześnie mamy rozgrywki, z których spadają aż trzy ekipy, więc napięcie i emocje pojawią się w klubach już w trakcie okresu przygotowawczego. Czeka nas mnóstwo emocji i już teraz zapraszamy naszych kibiców do śledzenia PlusLigi 2024/2025.

W pierwszej kolejce nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z Barkomem Każany Lwów. Będzie to jedno z wielu interesujących spotkań, które czekają na fanów siatkówki w nadchodzących miesiącach.

Beniaminkiem w nowym sezonie będzie MKS Będzin, co dodaje dodatkowego smaczku do rywalizacji. Faza play-off rozpocznie się w ostatni weekend marca i potrwa do połowy maja. Wezmą w niej udział osiem najlepszych zespołów po sezonie zasadniczym, a trzy najniżej notowane drużyny po tym etapie opuszczą PlusLigę. W ćwierćfinale i półfinale play-off grać się będzie do dwóch wygranych spotkań, natomiast finał rozstrzygnie się w serii do trzech zwycięstw.

Poniżej przedstawiamy zestawienie meczów pierwszej kolejki PlusLigi 2024/2025:

 • Aluron CMC Warta Zawiercie – BOGDANKA LUK Lublin
 • Barkom Każany Lwów – Jastrzębski Węgiel
 • Asseco Resovia Rzeszów – PSG Stal Nysa
 • GKS Katowice – MKS Będzin
 • Projekt Warszawa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
 • Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Ślepsk Malow Suwałki
 • Indykpol AZS Olsztyn – PGE GiEK Skra Bełchatów
 • Cuprum Stilon Gorzów – Trefl Gdańsk

Przygotujcie się na emocjonujące starcia i kibicujcie naszym siatkarzom w nadchodzącym sezonie PlusLigi 2024/2025!


Wg inf z: UM Jastrzębie-Zdrój