Prezydent Michał Urgoł czytał dzieciom w Bibliotece Głównej w Jastrzębiu-Zdroju
Dzieci z naszego miasta miały wyjątkową okazję spotkać się z Prezydentem Michałem Urgołem, który w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, przeczytał im zabawne opowiadanie o tygrysicy Zuli.
  1. Prezydent Michał Urgoł czyta dzieciom.
  2. Lektura opowiadania „Czas na jogę. Zula i sprytna mucha”.
  3. Spotkanie z Prezydentem i sesja pytań.
  4. Warsztaty plastyczne dla najmłodszych.

W Bibliotece Głównej na ul. Wielkopolskiej, najmłodsi mieszkańcy mieli okazję usłyszeć opowiadanie „Czas na jogę. Zula i sprytna mucha” autorstwa Lauren Hoffmeier, czytane przez samego Prezydenta Miasta Michała Urgoła. Bajka opowiada o tygrysicy Zuli, która uwielbia leniuchować, ale dzięki sprytnej musze zaczyna odkrywać uroki jogi.

Po zakończeniu czytania, dzieci miały możliwość porozmawiania z Prezydentem, co okazało się nie lada atrakcją. Pytania były różnorodne, a wśród nich znalazło się takie, które dotyczyło pierwszej książki przeczytanej przez Michała Urgoła. Prezydent chętnie dzielił się wspomnieniami z dzieciństwa, co jeszcze bardziej zaciekawiło młodych słuchaczy.

Na zakończenie spotkania, dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, gdzie miały okazję wykonać własnoręcznie maski tygrysa. Była to świetna okazja do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych. Dzieci z zapałem tworzyły swoje prace, które staną się pamiątką tego wyjątkowego dnia.

Takie wydarzenia, jak to, pokazują, jak ważne jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i jak wielką radość sprawia im spotkanie z lokalnymi liderami. Biblioteka Główna po raz kolejny udowodniła, że jest miejscem, gdzie kultura i edukacja idą w parze, tworząc niezapomniane wspomnienia dla dzieci i całych rodzin.


Na podst. MBP w Jastrzębiu-Zdroju