Nowa nawierzchnia na ul. Niepodległości w Jastrzębiu-Zdroju
Inwestycja na ulicy Niepodległości w sołectwie Bzie dobiegła końca. Mieszkańcy mogą już cieszyć się nową nawierzchnią drogi, zmodernizowanym chodnikiem oraz nowoczesnym oświetleniem ulicznym. To ważny krok w poprawie komfortu i bezpieczeństwa w codziennym życiu lokalnej społeczności.

Nowa nawierzchnia i zmodernizowane chodniki

Metamorfoza ulicy Niepodległości obejmowała położenie nowej nawierzchni na odcinku blisko 800 metrów, od Szkoły Podstawowej nr 15 do posesji nr 103. To jednak nie jedyny aspekt inwestycji. Równocześnie zmodernizowano chodniki, co znacząco wpłynęło na ich bezpieczeństwo i estetykę. Dzięki temu zarówno piesi, jak i kierowcy mogą teraz korzystać z drogi w bardziej komfortowych warunkach.

Poprawa infrastruktury drogowej i odwodnienia

Inwestycja obejmowała także prace związane z poprawą infrastruktury drogowej. Zjazdy i pobocza zostały zmodernizowane, co przyczyni się do płynniejszego i bezpieczniejszego ruchu. Remont przydrożnych rowów znacząco poprawi odprowadzanie wody deszczowej, co jest kluczowe dla utrzymania drogi w dobrym stanie przez dłuższy czas.

Nowoczesne i energooszczędne oświetlenie uliczne

W ramach inwestycji wymieniono wszystkie oprawy świetlne na nowoczesne i energooszczędne. Dzięki temu poprawi się widoczność na ulicy po zmroku, a także obniżą się koszty eksploatacji oświetlenia. Jest to kolejny krok w stronę ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań w infrastrukturze miejskiej.

Prace odbiorowe i koszt inwestycji

Aktualnie trwają ostatnie czynności odbiorowe, które mają na celu zapewnienie najwyższej jakości wykonanych prac. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1,55 miliona złotych, z czego połowa została sfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 770 tysięcy złotych, miasto mogło zrealizować ten istotny projekt infrastrukturalny, który z pewnością wpłynie na komfort życia mieszkańców.

Podsumowanie i perspektywy na przyszłość

Przeprowadzenie tej inwestycji to ważny krok w kierunku poprawy jakości infrastruktury w naszym regionie. Modernizacja ulicy Niepodległości to przykład, jak działania samorządu mogą przyczynić się do podniesienia komfortu życia mieszkańców. W przyszłości liczymy na kontynuację takich inicjatyw, które będą wspierać rozwój i bezpieczeństwo naszej lokalnej społeczności.


Na podst. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój