Fotografie Krzysztofa Łapki na wystawie Mitoraja w Galerii Da Vinci
Galeria Da Vinci zaprasza na wyjątkową wystawę fotograficzną, która ukazuje dzieła Igora Mitoraja w Krakowie. Fotografie autorstwa Krzysztofa Łapki fascynują swoją głębią i zaangażowaniem w twórczość wybitnego rzeźbiarza. Wystawa dostępna jest od 4 lipca, a zakończy się 31 lipca.

Wystawa fotografii Krzysztofa Łapki w Galerii Da Vinci

Galeria Da Vinci w Filii nr 2 "Masnówka" zaprasza na niezwykłą wystawę fotografii pt. "Mitoraj w Krakowie". Autorem zdjęć jest Krzysztof Łapka, znany działacz kultury z Rybnika, który jest nie tylko fotografem, ale również fototerapeutą i animatorem kultury. Jego prace można podziwiać od 4 lipca aż do końca miesiąca.

Krzysztof Łapka – artysta z pasją

Krzysztof Łapka to postać dobrze znana w środowisku artystycznym. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej (OFFO), a jego prace były wielokrotnie nagradzane. W 2003 roku zdobył Brązowy Medal w XXIII Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym im. Jana Sunderlanda "Krajobraz Górski" w Nowym Targu. Jego zasługi dla kultury zostały docenione również na szczeblu lokalnym – otrzymał nagrodę prezydenta Miasta Rybnika w dziedzinie kultury. Jako niezależny animator kultury, Łapka angażuje się w liczne projekty artystyczne i edukacyjne.

Igor Mitoraj – gigant współczesnej rzeźby

Igor Mitoraj (1944-2024) to jeden z najwybitniejszych współczesnych rzeźbiarzy. Jego monumentalne prace zdobią przestrzenie publiczne wielu miast na całym świecie, w tym Paryża, Rzymu, Mediolanu, Londynu, a także miejsc w USA i Japonii. Mitoraj studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod okiem profesora Tadeusza Kantora. Jego twórczość jest rozpoznawalna dzięki charakterystycznym, często ogromnym rzeźbom, które emanują siłą i tajemniczością.

Zaproszenie do Galerii Da Vinci

Wystawa "Mitoraj w Krakowie" to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć dzieła Mitoraja z perspektywy obiektywu Krzysztofa Łapki. Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających do 31 lipca. Organizatorzy serdecznie zapraszają do Galerii Da Vinci, gdzie można zanurzyć się w świat pełen artystycznych inspiracji i emocji.


Na podst. Biblioteka Główna w Jastrzębiu-Zdroju