Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Zdrowa dieta – uniwersalne rady

Letni czas to idealny moment, aby pomyśleć o przejściu na zdrową dietę. Artykuł http://www.slodkieokruszki.pl/jak-to-jest-z-ta-dieta/ ciekawie porusza temat związany z pomysłem na zrzucenie zbędnych kilogramów w zdrowy i naturalny sposób. W wielu publikacjach powtarzają się podobne rady odnośnie tego w jaki sposób zdrowo chudnąć. Tego typu porady sprawdzają się niezależnie od tego jak bardzo restrykcyjną czy rozbudowaną dietę posiadamy. Jeśli chcesz zaznajomić się z informacjami na ten temat to zapraszam do lektury tego artykułu.

Aktywność fizyczna to podstawa

Może się wydawać, że po wizycie u dietetyka i przedstawieniu mu sytuacji odnośnie naszego życia już o nic więcej nie musimy się martwić. Jeśli nie mamy wyboru i naszym obowiązkiem jest spędzanie dnia przy komputerze, a tym samym – mała ilość ruchu – to wcale nie oznacza, że powinniśmy całkowicie zrezygnować z prób związanych z wykonywaniem aktywności fizycznej. Osoby, które mają ten komfort związany z dużą ilością czasu mogą dowolnie dobrać moment w którym chociaż przez pół godziny w ciągu dnia będą w stanie poćwiczyć. Jeśli danego dnia jednak nie mamy możliwości, aby znaleźć odpowiednią ilość czasu i ciągle ciążą na nas różnego rodzaju obowiązki to warto po prostu przenieść cały plan treningowy na dzień wolny w danym tygodniu. Aby dieta działała na nas we właściwy sposób musimy mieć sposobność wykonywania aktywności fizycznej, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Nawadnianie organizmu

Szczególnie w trakcie lata możemy tracić dużą ilość wody, ale niezależnie od pory roku musimy zadbać, aby pić minimum półtora litra wody, a najlepiej dwa. Woda powinna być niegazowana. Należy też ograniczyć ilość słodkich soków i najlepiej zrezygnować z alkoholu, który, jak powszechnie wiadomo, zawiera dodatkowe kalorie. Można również na półkach sklepowych odnaleźć ciekawe herbaty ziołowe, które wspomagają proces odchudzania. Picie wody w formie takiej herbaty z pewnością nam nie zaszkodzi, a może wręcz pomóc, chociaż efekt nie będzie dostrzegalny od razu. Zwykła czarna herbata oraz kawa bez cukru to też nic złego, pod warunkiem, że nie przesadzamy z częstym piciem kawy.

To mi smakuje!

Generalną zasadą każdej diety powinno być to, aby dania nam po prostu smakowały. Oczywiście istnieje czas w którym musimy przyzwyczaić się do nowego jadłospisu, ale z czasem powinniśmy zauważyć, że produkty z diety odpowiadają naszym gustom. Jeśli jest inaczej, a więc jesteśmy ciągle zniesmaczeni i staramy się jeść nie czując żadnej przyjemności to znak, że dana dieta może nam nie odpowiadać. Dlatego tak ważne jest to, aby zawsze zadbać o to, aby dostosować ją indywidualnie pod nasze konkretne potrzeby. To, że nasza koleżanka przeszła daną samą dietę, nie oznacza, że my też musimy mieć identyczny jadłospis, warto o tym pamiętać.