Worki filtracyjne nieodłączny element procesu produkcyjnego wielu gałęzi przemysłu

Filtracja sucha jest procesem, który polega na odpylaniu. Do tego celu niezbędne są worki filtracyjne, które produkowane są z różnych rodzajów tkanin, w zależności od ich przeznaczenia. Cały ogromny system odpylania ma na celu ochronę życia, zdrowia, wszystkich osób pracujących w miejscu instalacji, a także wpływa znacząco, jeżeli chodzi o poprawę stanu środowiska naturalnego.

Worki filtracyjne niezastąpione w przemyśle

Wiele gałęzi przemysłu korzysta z worków filtracyjnych. Są one niezastąpione podczas produkcji między innymi:

  • spożywczej
  • samochodowej
  • farmaceutycznej
  • górniczej

Worek filtracyjny w praktyce można spotkać pod kilkoma nazwami między innymi: filtr workowy, czy wkład workowy. Jego nazwa wzięła się od jego wyglądu, jest to walcowaty worek, kieszeń. Jego projekt tworzony jest, w taki sposób, by jego płaska powierzchnia mogła się idealnie dopasować. Jego  zastosowanie bardzo dobrze sprawdza się, jeżeli chodzi o separacje pyłów, które są nieodłączną częścią zróżnicowanych procesów przemysłowych.

Gekofiltration specjalista w zakresie produkcji worków filtracyjnych

Kiedy celem do osiągnięcia jest wysoka wydajność filtracji, rozwiązaniem tego problemu stają się worki filtracyjne. Zastosowanie ich pozwala na bardzo efektywną separację pyłów. Jednocześnie pozwalając na obniżenie do minimum kosztów, które przedsiębiorstwo musi ponieść w związku z wymianą, a także z eksploatacją worka filtracyjnego.

Worki filtracyjne mistrz uniwersalności

Prostota budowy worka filtracyjnego jest jedną z jego największych zalet. Ze względu na tę cechę, do której można dołączyć także prostotę montażu, worki filtracyjne stają się idealnym rozwiązaniem, które można zastosować w miejscach, gdzie wprowadzenie rozwiązań, które cechują się wysokim zaawansowaniem technologicznym, nie jest możliwe z różnych względów. Oferta firmy obejmuje wiele rodzajów tkanin, z których można wykonać worki filtracyjne, działanie takie jest w pełni celowe – użycie różnych tkanin zmienia charakter całej instalacji. Rodzaj tkaniny ma także ogromne znacznie, jeżeli chodzi o wielkość cząstek, które są filtrowane. W zależności od rozmiaru cząsteczki, konieczne jest zastosowanie zróżnicowanej gramatury worków filtracyjnych.

Zapylenie jest przyczyną bardzo wielu, poważnych chorób, które niszczą nasze zdrowie.  Wpływ pyłów na stan środowiska naturalnego także nie jest obojętny, dlatego zadbajmy o wszystko kompleksowo, stosując proste, tanie i niezawodne worki filtracyjne.