Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Nasze miasto zajęło pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu.

Jastrzębie-Zdrój wśrod najlepiej zaplanowanych" class="jnlightbox" rel="lightbox[myImageSet]">Jastrzębie-Zdrój wśrod najlepiej zaplanowanych" alt="Zdjęcie lotnicze miasta - w centrum rondo" src="/images/article/fileadmin/_processed_/3/a/csm_zdjecie_male_zlotnicze_4aeb8d196d.jpg" width="1100" height="619" />

fot. Robert Jaczyński

Jastrzębie-Zdrój - obok Chełma, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Rybnika, Siemianowic Śląskich, Zamości czy Żor - znalazło się na pierwszym miejscu rankingu najlepiej zaplanowanych miast. Głównym czynnikiem, branym pod uwagę w rankingu był procent powierzchni objętej miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. W przypadku naszego miasta jest to 100% powierzchni.

- Im większa część powierzchni miasta jest objęta lokalnymi planami zagospodarowania przestrzennego, tym lepiej. [...] Bo jeśli miasto jest objęte planami zagospodarowania, to ludzie chętniej tam budują nowe domy, a firmy chętniej inwestują. Bo tam wiadomo, gdzie i co można budować, bo tam łatwiej się inwestuje: przed pozwoleniem na budowę nie trzeba uzyskiwać decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania i terenu, czyli tzw. wuzetki, a jeśli projekt naszego budynku jest zgodny z planem, to urzędnik nie ma prawa nie pozwolić nam na budowę (jeśli planu nie ma, to bywa z tym różnie)

- podkreślają twórcy rankingu.

Więcej informacji na portalu tuwartomieszkac.pl