Kalkulator ubezpieczenia samochodu, czyli jak zaoszczędzić podczas kupna OC i AC

Zgodnie z prawem, każdy pojazd mechaniczny poruszający się po europejskich drogach musi być objęty podstawowym, obowiązkowym ubezpieczeniem. Dzięki polisie OC kierowca, który doprowadzi do stłuczki albo innego zdarzenia drogowego, nie odczuje finansowych konsekwencji swojego czynu – likwidacją szkody zajmie się ubezpieczyciel, a on nie będzie ponosił dodatkowych kosztów. Kupując OC i dodatkowe ubezpieczenie AC, warto starannie zapoznać się z ofertą towarzystw ubezpieczeniowych. Znaleźć najkorzystniejszą polisę pomoże Ci kalkulator ubezpieczenia samochodu.

Czym jest Kalkulator ubezpieczenia samochodu?

Kalkulator ubezpieczenia samochodu jest prostym w obsłudze narzędziem umożliwiającym samodzielne wyliczenie wysokości składki za ubezpieczenie komunikacyjne, zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym. Nowoczesne kalkulatory, takie jak program proponowany przez Beesafe, wymagają uzupełnienia jedynie podstawowych danych, takich jak nr rejestracyjny pojazdu oraz data urodzenia kierowcy. Co ważne, ubezpieczenie możesz wygodnie kupić bezpośrednio na stronie internetowej, bez wychodzenia z domu. Cała transakcja jest w pełni bezpieczna.

Dlaczego warto szukać najtańszej opcji?

W przypadku ubezpieczenia OC najtaniej nie oznacza najgorzej. Zakres polisy OC określa ustawa. Oznacza to, że zasady świadczenia usług zawarte w Ogólnych Warunkach Umowy są zawsze niemal identyczne, niezależnie od tego, z jakim towarzystwem podpisujemy umowę. Mimo tego, ceny usług poszczególnych towarzystw znacząco się od siebie różnią. Aby nie ponosić dodatkowych, niepotrzebnych kosztów, warto poznać wysokość składek w kilku firmach ubezpieczeniowych.