UM Jastrzębie-Zdrój: Wsiądź na rower i jedź!
Już 1 marca rusza kolejny sezon rowerów miejskich.
126 627,28 kilometra - to trzykrotnie więcej niż obwód kuli ziemskiej, a zarazem dystans, jaki przejechali na miejskich rowerach w ubiegłym roku jastrzębianie. W tym roku mamy szansę pobić ten rekord. Nowy sezon rowerów miejskich rusza już z początkiem marca.
- Bardzo się cieszę, że znów możemy oddać w ręce mieszkańców jastrzębskie rowery miejskie. System JASkółka nie bez powodu zawsze cieszył się popularnością, jestem przekonana, że i w tym sezonie tak będzie
- powiedziała prezydent Anna Hetman.
Na amatorów rowerów miejskich czekać będą 84 pojazdy na 26 stacjach. Aby z nich skorzystać, wystarczy pobrać specjalną aplikację lub skorzystać z systemu SMS.
Opłaty za korzystanie z rowerów miejskich w tym roku nie zmieniły się. Pierwsze 20 minut jest darmowe. Po ich przejechaniu pobierana jest opłata w wysokości 3 groszy za minutę.
Sezon rowerów miejskich potrwa do 30 listopada.
Wszystkie szczegóły dotyczące korzystania z rowerów miejskich na stronie internetowej systemu.
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/wsiadz-na-rower-i-jedz
Ostatnie Artykuły

W Przedszkolu nr 10 rusza wsparcie dla dzieci z trudnościami rozwoju

Wielkanocne Alleluja w Jastrzębiu-Zdroju zapowiada wieczór z chórem i organami

Jastrzębski Węgiel gra o życie w ćwierćfinale i w hali nie ma już miejsca na margines

Zwycięzca „The Voice of Poland” zaśpiewa wielkanocne pieśni w Szerokiej

614 wypadków i 85 ofiar - Policja ruszyła z akcją dla jednośladów

Wielkanocna beztroska może słono kosztować - policja wskazuje najgroźniejsze pułapki

W Łaźni Moszczenica uczniowie spierali się, czy AI może oceniać prace

Fałszywy SMS od kuriera potrafi opróżnić konto przed świętami

Dom Sołecki odzyska dawny blask po remoncie dachu i ceglanej elewacji

Świąteczny wyjazd i puste mieszkanie - policja ostrzega przed złodziejami
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga: GKS Jastrzębie – Olimpia Grudziądz 0:0. Punkt w starciu z wiceliderem](/images/mecz/thumbnails/gks-jastrzebie-olimpia-grudziadz-02042026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga: GKS Jastrzębie – Olimpia Grudziądz 0:0. Punkt w starciu z wiceliderem

Autyzm nie wygląda tak samo u każdego i zaczyna się od prostych gestów zrozumienia

74-latek potrącił pieszą na przejściu - kobieta trafiła do szpitala

