Poezja śpiewana przy ognisku, wystawa, prelekcje i spływy kajakowe po Szotkówce.

Plakat,treść zgodna z opisem.

Świat z kajaka to trzy jesienne spotkania na Przystani Szymańcówka organizowane w ramach projektu „Łaźnia Moszczenica – nowe rozdanie” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+.

To nie tylko możliwość poznania podstawy turystyki kajakowej, ale także okazja do poznania piękna przyrody (na żywo oraz na fotografiach), do rozmów z podróżnikami oraz biesiadowania przy ognisku i muzyce.

Ten projekt pokazuje, że kajak to nie tylko sprzęt do pływania, ale narzędzie które łączy ludzi pełnych pasji, czy to fotograficznej, muzycznej czy podróżniczej. Aby rozpocząć przygodę z kajakiem dobrze też poznać jego historię i zasady posługiwania się nim, o czym opowie nasza instruktorka Sylwia. Wszystko to odbędzie w miłej, przyjacielskiej atmosferze biesiadując przy ognisku i oczywiście pływając kajakami

– zapowiada organizator, Marcin Szymaniec.

23 września, godz. 10.00
Spotkanie z Sylwią Saternus - instruktorką kajakarstwa. Prelekcja połączona będzie z wystawą zdjęć Marcina Szymańca nawiązujących do tematyki turystyki kajakowej. Spotkanie zakończy się wspólnym spływem kajakowym po rozlewiskach Szotkówki.

1 października, godz. 11.00
Koncert zespołu ,,Grupa bez daty ważności" grającego poezję śpiewaną w klimacie krainy łagodności. Po koncercie wspólne biesiadowanie przy ognisku.

21 października, godz. 10.00

Prelekcja o podróżach kajakiem Odrą i Wisłą przygotowana przez Grzegorza Sypniewskiego i Dawida Witę z Jastrzębskiego Challengu. Po spotkaniu odbędzie się wspólny spływ po rozlewiskach rzeki Szotkówki.
 

Wszystkie trzy spotkania odbędą się na Przystani Szymańcówka.

Adres: ul. Jesionowa
44-330 Jastrzębie-Zdrój
https://maps.app.goo.gl/1eA75ioseb7mk6wm6