Rekordowa suma w 32. finale WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju
Miasto serc otwartych na pomoc - podsumowanie 32. finału WOŚP

Magiczna atmosfera, niezliczone atrakcje i rekordowa kwota zebrana na rzecz zdrowia - tak w skrócie można podsumować 32. finał WOŚP w naszym mieście. Wspólnie pokazaliśmy, że jesteśmy społecznością, która potrafi się zjednoczyć w szczytnym celu. Zobaczmy, jakie wydarzenia przyczyniły się do tego sukcesu.

  1. Rekordowa suma 189.537,99 zł zebrana na potrzeby medyczne.
  2. Wielobarwne wydarzenia rozpoczynające się w Galerii "Zdrój".
  3. Różnorodność atrakcji, od występów artystycznych po pokaz ognia.
  4. Cała Polska zebrała imponującą kwotę 281 879 118,07 zł.

Szczególnie emocjonujące były momenty, kiedy mieszkańcy, wolontariusze oraz wszyscy, którzy włączyli się w organizację wydarzenia, mogli zobaczyć, jak ich zaangażowanie przekłada się na konkretną pomoc. Prezydent Anna Hetman nie kryła wzruszenia: To niezwykle wzruszające widzieć, jak mieszkańcy naszego miasta pokazują, jak wiele serca mają do pomagania.

Wydarzenia rozpoczęły się w sobotę w Galerii "Zdrój", a następnie mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach - od strzelania, przez jogę, aż po kajakarstwo na Szotkówce. Nie zabrakło również tanecznego kroku "Belgijki", który poprowadził uczestników do serca finału - licytacji i koncertów, które rozgrzały atmosferę mimo chłodnej pogody.

Zebrane środki, jak co roku, zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego. Tym razem celem jest wsparcie oddziałów pulmonologicznych, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, co po pandemii jest szczególnie ważne. To pokazuje, że zaangażowanie społeczności może przynieść realną zmianę w życiu wielu osób.

Zakończenie finału, oświetlone światełkiem do nieba i pokazem ognia Teatru Nam-Tara, było symbolicznym podkreśleniem, że dobroć i chęć pomocy są iskrą, która rozświetla najciemniejsze zakątki. Kochani! Pobiliśmy kolejny REKORD! Zebraliśmy łącznie 189.537,99. Brawo! Jesteśmy wspaniali, możemy być z siebie dumni! Potrafimy pomagać - czytamy na facebooku "WOŚP Jastrzębie-Zdrój".

Podsumowując, 32. finał WOŚP był nie tylko świętem hojności, ale również potwierdzeniem, że nasza wspólnota potrafi stawić czoła wyzwaniom i wspierać siebie nawzajem. To wydarzenie, które zostanie z nami na długo, przypominając o sile wspólnego działania.


UM Jastrzębie-Zdrój