UM Jastrzębie-Zdrój inicjuje akcję ratowania psów: Naucz się pierwszej pomocy dla zwierząt
W naszym mieście startuje inicjatywa, która może uratować życie twojego psa. "Pomóż! Uratuj psiaka" to projekt, który łączy technologię z troską o czworonożnych przyjaciół, oferując warsztaty z pierwszej pomocy. Nie przegap tej okazji, aby nauczyć się, jak w krytycznych momentach być wsparciem dla swojego pupila.
  1. Zwycięzcy Szkolnego Etapu konkursu Explory w Zespole Szkół nr 6 stoją za inicjatywą edukacyjną.
  2. Projekt zakłada stworzenie aplikacji mobilnej służącej jako przewodnik po pierwszej pomocy dla psów.
  3. Warsztaty umożliwiają zdobycie praktycznych umiejętności niezbędnych w nagłych wypadkach.
  4. Oferta skierowana jest do placówek edukacyjnych i innych instytucji, które chcą wspierać zdrowie i bezpieczeństwo zwierząt.

Odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na edukację w zakresie pierwszej pomocy dla zwierząt, projekt "Pomóż! Uratuj psiaka" wpisuje się w potrzeby społeczności lokalnej. Pomysłodawcy, młodzi ludzie z pasją, udowadniają, że zaangażowanie i pragnienie zmian mogą prowadzić do realnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa naszych czworonogów.

Warsztaty organizowane przez grupę są skrojone na miarę uczestników, z uwzględnieniem specyfiki każdej placówki. Umożliwiają one nie tylko zdobycie cennej wiedzy, ale również podnoszą świadomość na temat jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa zwierzętom domowym.

Projekt zwraca uwagę na brak wiedzy w społeczeństwie dotyczącej udzielania pierwszej pomocy psom, co może mieć poważne konsekwencje. Jest to szczególnie istotne dla osób niepełnosprawnych, które mogą napotkać na dodatkowe trudności w dostępie do informacji. Dlatego też twórcy inicjatywy zobowiązują się do zapewnienia materiałów dostępnych w Polskim Języku Migowym (PJM) oraz tekstów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Odważny krok młodych jastrzębian, którzy postanowili podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, jest dowodem na to, że każdy z nas może przyczynić się do budowania bezpieczniejszego środowiska dla naszych czworonożnych towarzyszy. Projekt "Pomóż! Uratuj psiaka" wykracza poza granice edukacji, stając się inspiracją dla społeczności do działania.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w warsztatach lub chcesz zorganizować je w swojej placówce, skontaktuj się z organizatorami pod numerem telefonu 572 013 926 lub napisz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nie przegap szansy, aby dowiedzieć się, jak możesz pomóc swojemu psu, gdy będzie tego najbardziej potrzebował.


Według informacji z: UM Jastrzębie-Zdrój