Rekordowy Budżet Obywatelski: Jastrzębianie głosują online jak nigdy wcześniej
Jastrzębski Budżet Obywatelski bije kolejne rekordy! Mieszkańcy miasta wzięli sprawy w swoje ręce, oddając rekordową liczbę głosów przez Internet. Zaplombowana urna otwarta, a liczba tradycyjnych głosów wciąż nieznana – emocje sięgają zenitu!
  1. Rekordowa liczba głosów oddanych przez Internet
  2. Otworzono zaplombowaną urnę z głosami tradycyjnymi
  3. Najaktywniejsze jednostki pomocnicze
  4. Wyniki głosowania ogłoszone do końca lipca

W tegorocznej edycji Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego padł kolejny rekord. Mieszkańcy miasta pokazali, że sprawy lokalne nie są im obojętne, oddając łącznie 1904 ważne głosy przez Internet. W zeszłym roku było ich 1454, co oznacza znaczny wzrost zaangażowania.

Zaplombowana urna, która od 3 do 11 czerwca stała w holu Urzędu Miasta, została otwarta. Teraz zacznie się liczenie głosów oddanych w sposób tradycyjny. Dokładna liczba kart do głosowania nie jest jeszcze znana, ale można spodziewać się, że również tutaj padnie rekord.

Analizując strukturę głosowania internetowego, większość głosów, bo aż 1067, dotyczyła projektów osiedlowych i sołeckich, podczas gdy na zadania ogólnomiejskie oddano 837 głosów. Dla porównania, rok wcześniej głosów na projekty ogólnomiejskie było 578, a na osiedlowe i sołeckie 876.

Jeśli chodzi o aktywność poszczególnych jednostek pomocniczych, najwięcej głosów oddali mieszkańcy Bzia – aż 235. Na drugim miejscu znalazło się osiedle Staszica z 174 głosami, a trzecie miejsce zajęły Gwarki, które oddały 143 głosy.

Choć liczba głosów oddanych przez Internet robi wrażenie, ostateczny wynik będzie znany dopiero po zliczeniu wszystkich głosów, zarówno tych złożonych drogą elektroniczną, jak i tradycyjną. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone najpóźniej 31 lipca, co z pewnością będzie wyczekiwanym momentem dla wszystkich zaangażowanych mieszkańców.

Jastrzębski Budżet Obywatelski to doskonały przykład na to, jak mieszkańcy mogą aktywnie uczestniczyć w życiu swojego miasta, wpływając na jego rozwój i kształtowanie przestrzeni publicznej. Czekamy z niecierpliwością na ostateczne wyniki!


Opierając się na: UM Jastrzębie-Zdrój