Wernisaż prac Stefanii Lachowicz już jutro w Galerii Historii Miasta
W najbliższy piątek, Galeria Historii Miasta otworzy swoje drzwi dla wszystkich miłośników rękodzieła. Wystawa „Mój czesankowy świat” prezentująca prace Stefanii Lachowicz z pewnością przyciągnie lokalnych entuzjastów sztuki. Zapraszamy na wyjątkowy wernisaż, który jest idealną okazją do odkrycia talentu tej utalentowanej artystki.

Historia twórczości Stefanii Lachowicz – od biżuterii po filcowe figurki

Stefania Lachowicz, rodowita jastrzębianka, od lat związana była zawodowo ze Studiem Animacji Orange z Bielska-Białej. Jej artystyczna droga rozpoczęła się od tworzenia biżuterii sutasz, a następnie przeniosła się na szycie poduszek, toreb oraz ubrań. Jak sama mówi: „Słowo nuda nie istnieje w moim słowniku. Jak coś zrobię, a mi nie leży, to będę to poprawiać do skutku. Jestem wymagająca w stosunku do siebie, ale od innych też dużo wymagam. Całe życie robiłam to, co mi się podobało. Jak przestawało mi się podobać, to zmieniałam prace – uważam, że to jest przepis na zadowolenie i satysfakcję – nic na siłę”.

Odnalezienie nowej pasji – filcowanie

Kilka lat temu, szukając odskoczni od codziennych obowiązków zawodowych, Stefania Lachowicz odkryła swoją nową pasję – filcowanie. Jej filcowe figurki i lalki wyróżniają się niezwykłym kunsztem wykonania i dbałością o detale. Te unikalne dzieła sztuki szybko zyskały uznanie zarówno wśród lokalnej społeczności, jak i w kręgach artystycznych w całej Polsce.

Certyfikaty i stypendia – uznanie dla talentu

W 2023 roku Ogólnopolski Cech Rzemieślników Artystów przyznał Stefanii Lachowicz prestiżowy „Certyfikat Rękodzieła”, potwierdzając tym samym wysoki poziom artystyczny jej prac. Dodatkowo, w 2024 roku, otrzymała stypendium od Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój, które ma na celu wsparcie jej dalszego rozwoju twórczego.

Wernisaż i wystawa – zaproszenie dla mieszkańców

Wernisaż wystawy „Mój czesankowy świat” odbędzie się już jutro, 5 lipca, o godzinie 17:00 w Galerii Historii Miasta. Jest to doskonała okazja, aby osobiście spotkać autorkę i podziwiać jej prace. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 5 lipca do 27 września, a wstęp jest wolny. Galeria mieści się przy ulicy 1 Maja 61.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. Warto zarezerwować sobie czas, aby zanurzyć się w czarującym świecie filcowych dzieł Stefanii Lachowicz.


Na podst. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój