Przestrzeń Sztuki w Jastrzębiu, trzy dni, magia i muzyka

Park Zdrojowy na trzy dni zamienił się w scenę: muzyka, teatr i animacje przyciągnęły tłumy mimo kapryśnej pogody — sprawdź, co i kto występował podczas drugiej edycji „Przestrzeni Sztuki” w Jastrzębiu-Zdroju.
- Zobacz, jak Jastrzębie-Zdrój żyło sztuką ulicy przez trzy dni
- Przeżyj jeszcze raz najciekawsze punkty programu i nazwiska, które wystąpiły
Zobacz, jak Jastrzębie-Zdrój żyło sztuką ulicy przez trzy dni
Druga edycja Festiwalu Artystów Ulicy „Przestrzeń Sztuki” wypełniła Park Zdrojowy organizacją dwunastu scen i bogatym programem trwającym trzy dni. Wydarzenie przyciągnęło artystów teatralnych, muzyków i animatorów, a także mieszkańców chętnych do uczestnictwa w koncertach, warsztatach i pokazach animacji. Pomimo zmiennej pogody frekwencja nie zawiodła — park stał się tłem dla licznych występów i działań artystycznych.
Już w piątkowy wieczór „Scena pod pergolami” rozruszała publiczność energetycznymi setami duetu DJ WUEK i DJ SMB. Tego samego dnia Teatr Cordis pokazał trzecią odsłonę Tryptyku — widowisko o charakterze magicznym, w którym lokalni aktorzy zaprezentowali swoje możliwości w kontekście sztuki ulicznej. Fontanny na deptaku, choć nie były elementem programu, w naturalny sposób dopełniały spektakl, tworząc teatralne tło. Po przedstawieniu w przestrzeni parkowej zaprezentowało się Studio Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej, które wyświetliło autorskie animacje w leśnej scenerii parku.
Przeżyj jeszcze raz najciekawsze punkty programu i nazwiska, które wystąpiły
Sobotni program był szczególnie bogaty. Dzień otworzył Teatr Ludyczny serią interaktywnych warsztatów oraz spektaklem „Co to za cyrk?!”, łączącym elementy edukacyjne i komediowe. Teatr Nikoli z Krakowa zaprosił widzów do świata absurdu i pantomimy w przedstawieniu „Impresario”, gdzie gest i muzyka zastępowały słowa. Z kolei Teatr Nemno z Rzeszowa zaprezentował spektakl „Dupa” — tytuł prowokujący, a treść zmuszająca do śmiechu i refleksji nad trudniejszymi tematami.
Wieczorem park rozbrzmiał muzyką: Lena Witkowska z zespołem Rejs zaprezentowała repertuar łączący elementy alternatywnego rocka z poetyckimi tekstami. Sobota zakończyła się plenerowym widowiskiem „Solaris” zaprezentowanym przez Fundację Sztukmistrze z Lublina — spektaklem, który podsumował intensywny, artystyczny dzień.
Niedziela miała najbardziej różnorodny charakter programowy. Publiczność zobaczyła m.in. pełen humoru spektakl „Ciosek i Judyta” w wykonaniu Teatru Lalek Marka Żyły z Rybnika. Walny Teatr zaangażował widzów w reinterpretację klasyki poprzez „Szekspir made in Poland”. Na scenach muzycznych i performatywnych pojawili się także Maciej Cierzniak z Chorzowa z ogniowym performancem oraz Hania Derej solo z Tychów, która wieczorem dała intymny i poruszający recital.
W sumie do Parku Zdrojowego zawitały różne formy artystyczne: pantomima, groteska, instalacje, animacje oraz koncerty z gitarami i beatami. Jastrzębie-Zdrój na trzy dni ożyło kulturą uliczną, a wydarzenie potwierdziło, że tego typu inicjatywy znajdują swoje stałe miejsce w mieście.
Organizatorem wydarzenia była Fundacja Harmonicznego Chaosu. Zadanie publiczne zostało współfinansowane ze środków budżetu Miasta Jastrzębie-Zdrój — informację o wsparciu potwierdza lokalny Urząd Miasta.
Na podstawie: UM Jastrzębie-Zdrój
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] GKS Jastrzębie – Unia Skierniewice 0:0 w Betclic 2. lidze – oficjalnie 0:3 dla lidera po walkowerze](/images/mecz/thumbnails/gks-jastrzebie-unia-skierniewice-02052026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] GKS Jastrzębie – Unia Skierniewice 0:0 w Betclic 2. lidze – oficjalnie 0:3 dla lidera po walkowerze

Miododajne sadzonki trafiły do mieszkańców. W mieście ruszyło wspólne sadzenie

Muzyka, gry i rozmowy w Parku Zdrojowym. Młodzi przejęli przestrzeń pod Masnówką

Majówka w Jastrzębiu-Zdroju bez wyjazdu też ma swój rytm

Majówka na śląskich drogach pod lupą drogówki i dronów

Na co zwrócić uwagę, kupując kolekcjonerskie hologramy do legitymacji szkolnej?

Objazd na liniach 302 i 303. Wiadukt w Leszczynach zmienia trasy

Zbiórka krwi w Jastrzębiu-Zdroju. Stawka jest większa niż kilka minut

Karwina znów na hokejowej mapie JKH. Rozmowy dały jasny sygnał

Dwa dni pamięci o Konstytucji 3 Maja w Jastrzębiu-Zdroju

Po oszustwie na pracownika banku przyszła z podziękowaniami do komendy w Jastrzębiu-Zdroju

Jastrzębski karateka sięgnął po srebro Europy

Autobusy 201 i 202 ominą jeden przystanek. Pasażerowie muszą zmienić trasę

