Tydzień Pomocy pokrzywdzonym - bezpłatne porady prawne i psychologiczne

W sądach, prokuraturach i komendach policji trwają dyżury specjalistów - osoby dotknięte przestępstwem mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej. Akcja odbywa się w dniach 16-22 lutego i wiąże się z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw obchodzonym 22 lutego.
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem organizowany jest w dniach 16-22 lutego. Celem akcji jest zapewnienie realnego wsparcia osobom pokrzywdzonym oraz udzielenie informacji o przysługujących im prawach i możliwościach działania.
Zgodnie z komunikatem organizatorów, 22 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw - dzień ustanowiony na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 roku. Ustawodawca wskazał potrzebę monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych i podejmowania działań na rzecz poprawy ich położenia.
W ramach akcji dostępne są bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne. Pomoc udzielana jest w sądach, prokuraturach, komendach policji oraz w siedzibach samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. W praktyce dyżury odbywają m.in. w Komendach policji oraz placówkach wymienionych instytucji.
Porad udzielają przedstawiciele zawodów i służb wymienionych przez organizatorów: prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcy prawni, aplikanci, psycholodzy i kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści. Oferta ma obejmować zarówno wsparcie prawne, jak i psychologiczne oraz informacje o możliwościach dalszych działań.
Organizatorzy informują, że można uzyskać szczegółowe informacje o miejscu i punktach, gdzie prowadzone są dyżury, na stronach akcji i instytucji zaangażowanych w przedsięwzięcie.
na podstawie: KMP Jastrzębie Zdrój.
Ostatnie Artykuły

Jastrzębski Węgiel żegna skład, a kibice słyszą o nowym początku
![[PIŁKA NOŻNA] Resovia Rzeszów – GKS Jastrzębie 0:0 w Betclic 2. lidze – goście z Jastrzębia wracają z punktem](/images/mecz/thumbnails/resovia-rzeszow-gks-jastrzebie-10042026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Resovia Rzeszów – GKS Jastrzębie 0:0 w Betclic 2. lidze – goście z Jastrzębia wracają z punktem

Autobusowy rozkład w Jastrzębiu-Zdroju przechodzi serię przesunięć

W Jastrzębiu kobiety pokażą, jak zmieniało się górnicze miasto

Jastrzębie wysyła sportowców do reprezentacji i znów staje na europejskiej mapie

W Bibliotece Głównej emocje dzieci staną się głównym bohaterem spotkania

Szkoła, praca i robot z AI przyciągnęły tłumy do Korfantego

W muzeum wraca historia, która łączy Katyń ze Smoleńskiem

Jastrzębski budżet obywatelski przechodzi do kolejnej rundy, pięć wniosków odpadło

Teatr Cordis otwiera nabór do widowiska o stworzeniu świata

W Jastrzębiu-Zdroju rozdają Biblię w mieście i stawiają na prosty gest wiary

W Zdroju rośnie parking, który ma odciążyć Park Zdrojowy

Rodzinny rajd zamiast wyścigu – Jastrzębie szykuje 26 kilometrów emocji

