Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jastrzębie-Zdrój

Chociaż wybór perfum jawi się jako relatywnie proste zadanie, w praktyce okazuje się, że jest nieco trudniej. Często bywamy niezadowoleni z zapachu, z jego ciężkości lub ulotności. Jeżeli zależy nam, abyśmy w pełni mogli cieszyć się idealnie dopasowaną kompozycją, warto podejść do tego w inny sposób.

Zapach powinien znajdować się na naszym ciele przynajmniej przez kilka godzin, ponieważ będzie on ewoluował z czasem. Próbowanie kilku na raz, nie jest dobrym pomysłem. Podobnie sprawa wygląda w przypadku papierowych testerów. Najlepiej wykorzystać zatem przegub dłoni. Bez względu na to, czy postawimy wówczas na Tresor In Love czy też na inną kompozycję, uda się nam ją wcześniej poznać i z przekonaniem stwierdzimy, czy aby na pewno jest to zapach, który do nas pasuje.

Zakupy w ciemno – czy to dobry pomysł?

Zakup perfum, (szczególnie tych ekskluzywnych) wiąże się z dość dużym wydatkiem, dlatego nie warto ryzykować. Jako, że obecnie sporo artykułów kupujemy za pośrednictwem Internetu, możemy nie mieć okazji wcześniej przetestować produktu. W takim wypadku, zaleca się zamówić wcześniej próbki lub udać się do perfumerii i poprosić o tester interesującego nas kosmetyku. Nie wiąże się to z wielkim wydatkiem, a pozwoli nam przekonać się o słuszności naszego wyboru. Chociażby Lancome Tresor In Love – z pewnością będzie dostępny w formie testera.

Niektórzy decydują się na konkretne perfumy, na podstawie opisu zapachu, natomiast trzeba wziąć tutaj pod uwagę jeden istotny aspekt. Na każdym ciele, mogą się one rozwijać w inny sposób, a jednocześnie wydzielać inną woń. Jeżeli mamy taką możliwość zróbmy wszystko, aby przetestować perfumy na sobie.

Tresor In Love idealną opcją na perfumy o pięknym zapachu

Prezent w postaci perfum

Kiedy postanowiliśmy sprezentować komuś perfumy, także nie należy postępować zbyt pochopnie i wybierać na chybił trafił. W tym wypadku, bardzo istotne będzie to, aby znać gust osoby, którą chcemy obdarować flakonikiem. Można to sprawdzić, zapytać lub po prostu udać się razem z tą osobą na zakupy. Chociaż odbiera to w pewien sposób element niespodzianki – tylko wtedy unikniemy rozczarowania, a zyskamy pewność, że prezent będzie się podobał. Jeżeli jednak koniecznie zależy nam na zaskoczeniu obdarowywanej osoby, zapytajmy chociaż o ulubione nuty zapachów, być może nie nakieruje nas to na konkretne pozycje, aczkolwiek zawęzi pole poszukiwań do mniejszej grupy produktów.

Trzy nuty zapachu perfum

Dobór perfum zawsze jawi się jako dość długi proces. Należy byś świadomym, że samo powąchanie nadgarstka zaraz po tym, kiedy go spryskamy nie odda prawdziwej głębi zapachu. Faktem jest, że wszystkie perfumy po pewnym czasie zmieniają swój zapach i musimy tę kwestię wziąć pod uwagę. Jeżeli chodzi o nuty zapachu, wyróżnia się trzy podstawowe – nutę głowy, serca oraz bazę.

Nuta głowy to zapach, który jest wyczuwalny natychmiast po spryskaniu się perfumami. Najczęściej utrzymuje się on przez pół godziny, a jego woń jawi się jako najbardziej intensywna spośród wszystkich.

Nuta serca to ta najważniejsza. Powstaje po połączeniu się perfumy z zapachem ciała, a że na każdym może pachnieć inaczej, jest to bardzo istotne. Warto się o tym przekonać, ponieważ o ile na początku możemy być zadowoleni, o tyle później wszystko może się zmienić. Zapach ten utrzymuje się przez około 4 godziny.

Baza to zapach, który utrzymuje się najdłużej. Nie jest łatwo go poznać, ponieważ po upływie wielu godzin, może być on praktycznie niewyczuwalny.

Czy wybierzemy Lancome Tresor czy cokolwiek innego, działajmy według wyżej opisanych zasad.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.