Czy kalkulator OC/AC to dobre rozwiązanie?

Zakup ubezpieczenia OC jeszcze nigdy nie był tak prosty. Dzisiaj nie musimy wychodzić z domu, szukać biura ubezpieczyciela – wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i wybrać interesującą nas ofertę. W poszukiwaniu idealnej oferty pomoże nowoczesny kalkulator ubezpieczeniowy. Jak działa to rozwiązanie?

Dlaczego kupno ubezpieczenia OC jest konieczne?

Polskie prawo wymusza na posiadaczach pojazdów mechanicznych zakupienie polisy ubezpieczeniowej OC. Polisa taka pozwala na pokrycie strat wyrządzonych na drodze przez ubezpieczonego. Brak ważnej polisy OC sprawia, że szkody trzeba pokryć z własnej kieszeni. Polisa OC sprawdzana jest podczas kontroli drogowej – brak tego dokumentu naraża na dotkliwe kary finansowe i mandaty. Polisa OC nie jest jedyną opcją, którą może wykorzystać posiadacza samochodu czy motocykla. Nieobowiązkowe polisy AC czy Assistance są chętnie wybierane, gdyż pozwalają na lepszą ochronę własnego mienia. Ubezpieczenie OC/AC zakupić można zarówno w biurach ubezpieczeniowych, jak i… bez wychodzenia z domu. Pomoże w tym kalkulator OC!

Jak działa kalkulator OC/AC?

Wysokość ceny polisy OC nie jest stała i wynika z wielu zmiennych. Nie musimy jednak jeździć po ubezpieczycielach i szukać najlepszej oferty – wystarczy wykorzystać kalkulator OC/AC. Kalkulator taki to urządzenie niezwykle proste w obsłudze i dostępne z wysokości przeglądarki internetowej. Nowoczesny kalkulator, w przeciwieństwie do starszych rozwiązań tego typu, pozwala na znalezienie najlepszych ofert ubezpieczeniowych wyłącznie na podstawie dwóch informacji: numeru rejestracyjnego samochodu oraz daty urodzenia właściciela samochodu. Dawniej kalkulatory wymagały podawania wielu danych, w tym numeru PESEL, co groziło kradzieżą informacji i wykorzystaniem ich w sposób nielegalny.