UM Jastrzębie-Zdrój: Trwają ferie w Jastrzębiu-Zdroju
Czy zima musi być nudna? Nie w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie ferie zamieniają się w prawdziwą przygodę dla najmłodszych! Odkryj, jak miejskie instytucje przekształcają te chłodne dni w ciepłe wspomnienia pełne nauki, zabawy i sportu.
  • Czas ferii w Jastrzębiu-Zdroju obfituje w kreatywne i aktywne sposoby spędzania wolnego czasu.
  • Lokalne instytucje, w tym MOK, MOSiR, biblioteka oraz Łaźnia Moszczenica, przygotowały szeroki wachlarz atrakcji.
  • Od warsztatów mozaiki, przez eksperymenty naukowe, po lekcje wspinaczki – każdy znajdzie coś dla siebie.

W Jastrzębiu-Zdroju ferie zimowe to czas, kiedy miasto tętni życiem dzięki bogatej ofercie edukacyjnej i rozrywkowej skierowanej do dzieci i młodzieży. Miejscowe instytucje kultury i sportu wychodzą naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych, tworząc program pełen niezapomnianych atrakcji, które sprawiają, że zimowy wypoczynek staje się zarówno zabawą, jak i okazją do nauki nowych umiejętności.

Działania te nie tylko wypełniają wolny czas podczas przerwy szkolnej, ale również integrują lokalną społeczność. Warsztaty mozaiki w Miejskim Ośrodku Kultury, eksperymenty z suchym lodem w Bibliotece Głównej, a także sesje filmowe i planetarium w Carbonarium Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica to tylko niektóre z przykładów, jak różnorodnie można spędzać czas w mieście.

Również MOSiR nie pozostaje w tyle, organizując wycieczki i wyjścia, które łączą zabawę z edukacją. Wycieczka do Istebnej oraz seans filmowy "Akademia Pana Kleksa" to przykłady aktywności, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczestników.

Co jeszcze czeka na jastrzębian w ostatnich dniach ferii? MOK zaprasza na eko-warsztaty, pokazy filmowe oraz zajęcia teatralne, a MOSiR oferuje rozmaite sportowe aktywności, od szachów, przez kursy wspinaczkowe, aż po akademię boksu. Biblioteka kontynuuje swój program "Na kole podbiegunowym" z teatrem, robotyką i grami planszowymi, podczas gdy w Carbonarium dzieci mogą uczestniczyć w kolejnych zajęciach filmowych, warsztatach kulinarach i gimnastyce.

Wszystkie te działania dowodzą, że Jastrzębie-Zdrój jest miejscem, gdzie zimowe ferie są okazją do aktywnego wypoczynku, rozwoju pasji i zainteresowań. Dzięki wsparciu lokalnych instytucji, najmłodsi mieszkańcy miasta mogą spędzać czas w sposób zarówno edukacyjny, jak i rozrywkowy, co czyni te ferie wyjątkowymi.


Opierając się na: UM Jastrzębie-Zdrój