UM Jastrzębie-Zdrój: Jarmark Wielkanocny z koncertami i poczęstunkiem na placu WOŚP
Wiosenna feeria smaków i tradycji czeka na mieszkańców podczas Jarmarku Wielkanocnego. Niepowtarzalna okazja, by poczuć nadchodzącą wiosnę w pełnej krasie, zanurzyć się w tradycji i wspólnie świętować. Zapraszamy do wspólnego odkrywania, co przygotowano na ten wyjątkowy czas.
  1. Koncerty i konkursy uświetnią wydarzenie.
  2. Wielkanocne palmy i ozdoby, a także smakołyki regionalne czekają na stoiskach.
  3. Specjalne atrakcje dla najmłodszych oraz wystawa wycinanek zadbają o rodzinny charakter jarmarku.
  4. Gotowanie z Michałem Bałazym i poczęstunek żurem śląskim zakończą wydarzenie.

Magia Świąt Wielkanocnych zaczyna się od tradycji, a co może być lepszym sposobem na ich celebrowanie niż lokalny Jarmark Wielkanocny? W dniach 22-24 marca, plac przed kinem "Centrum" zamieni się w tętniące życiem centrum świątecznych przygotowań. Przez trzy dni, od rana do wieczora, mieszkańcy będą mieli okazję do zakupu unikatowych dekoracji i smakowania regionalnych przysmaków, które niosą ze sobą zapach i smak zbliżającej się wiosny.

Wśród atrakcji, które czekają na odwiedzających, znajdą się nie tylko stoiska z rękodziełem i lokalnymi specjałami, ale również koncerty, które umilą czas spędzony na jarmarku. Dodatkowo, organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami – w tym na najpiękniejszą palmę wielkanocną. To wyjątkowa okazja, by nie tylko podziwiać tradycję, ale i aktywnie w niej uczestniczyć.

Dla najmłodszych przygotowano bezpłatną karuzelę oraz możliwość przejażdżki Coralbusikiem, co z pewnością wprowadzi uśmiech na ich twarze. Rodzinny charakter jarmarku podkreśli również plenerowa wystawa wycinanek autorstwa Ewy Wrożyny i Zofii Tomeczek, przybliżając tradycyjne metody tworzenia dekoracji wielkanocnych.

Zwieńczeniem trzydniowej feerii będzie gotowanie na żywo z kucharzem Michałem Bałazym. Mieszkańcy będą mieli okazję nie tylko podglądać mistrza kuchni w akcji, ale również skosztować tradycyjnego żuru śląskiego. To doskonała okazja, by poczuć wspólnotę i cieszyć się nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi w gronie sąsiadów i przyjaciół.

Niech ten Jarmark Wielkanocny stanie się przestrzenią spotkań, wymiany i świętowania. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego przeżywania tej wyjątkowej atmosfery, która jednoczy i przypomina o pięknie lokalnych tradycji i zbliżającej się wiośnie.


Opierając się na: UM Jastrzębie-Zdrój