Jastrzębski Węgiel ponownie mistrzem Polski w siatkówce!
Historia sportowa zapisana na nowo w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie Jastrzębski Węgiel po raz czwarty zdobył mistrzowski tytuł w siatkówce męskiej!
  1. Jastrzębski Węgiel triumfował w finałowym meczu PlusLigi, pokonując Aluron CMC Warta Zawiercie.
  2. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 3:1, z emocjonującymi setami pełnymi sportowej dramaturgii.
  3. Kibice pełnili rolę "siódmego zawodnika", nieustannie dopingując jastrzębian do zwycięstwa.
  4. Skład zwycięskiej drużyny, w którym kluczowe role odegrali Patry, Toniutti oraz libero Popiwczak, zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Wczorajsze spotkanie finałowe obfitowało w dramatyczne zwroty akcji, które dostarczyły kibicom niezapomnianych wrażeń. Pierwszy set pokazał determinację jastrzębian, którzy dzięki świetnej grze Jurija Gladyra szybko wysunęli się na prowadzenie. Mimo że drugi set padł łupem przeciwników, to trzeci i czwarty set ponownie dali przewagę Jastrzębskiemu Węglowi, co finalnie przypieczętowało ich zwycięstwo.

Warto odnotować, że kibice Jastrzębskiego Węgla odgrywali kluczową rolę przez cały czas trwania meczu. Ich gorące wsparcie i energia, jaką przekazywali zawodnikom, była odczuwalna w każdej minucie gry. To dzięki nim jastrzębianie mogli poczuć się jak na swoim terenie, co niewątpliwie przyczyniło się do ich sukcesu.

Skład obu drużyn obfitował w znakomitych zawodników, którzy tego wieczoru dali z siebie wszystko. W składzie Jastrzębskiego Węgla wyróżnili się m.in. Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak, a także Sclater, Macionczyk i Sedlacek, którzy wnieśli znaczący wkład w osiągnięcie tego historii wyniku. Z kolei zespół Aluron CMC Warta Zawiercie również zaprezentował wysoki poziom, z zawodnikami takimi jak Butryn, Tavares, Bieniek, Zniszczoł, Kwolek, Clevenot, Perry, a także Gąsior i Kozłowski, którzy zacięcie walczyli o każdy punkt.

Ten niezwykły wieczór na długo zapisze się w pamięci fanów siatkówki, a zdobyte po raz czwarty złoto mistrzostw Polski przez Jastrzębski Węgiel stanowi kolejny rozdział w bogatej historii klubu. Gratulacje dla zawodników i sztabu trenerskiego za pokazanie ducha walki i sportowego mistrzostwa.

Opierając się na: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój