Osoby niepełnosprawne, rodziny z dzieckiem z niepełnosprawnością, bezrobotni, korzystający ze świadczeń z pomocy społecznej, a także osoby niesamodzielne i bezdomne mogą otrzymać różnorodne formy wsparcia.

Wszystko to w ramach projektu „Krok w przód. Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego społeczności na obszarze rewitalizacji w Jastrzębiu-Zdroju”. W zależności od indywidualnych potrzeb będzie można skorzystać z pomocy prawnika, psychologa, doradcy zawodowego, pośrednika pracy, trenera pracy, czy brokera edukacyjnego. Jest to też szansa na zdobycie kwalifikacji potrzebnych na rynku pracy, np. zrobienie bezpłatnego kursu prawa jazdy.

Projekt „Krok w przód” realizowany jest - z wyłączeniem części ulic - na os. 1000-lecia, os. Zofiówka, os. Przyjaźń, os. Jastrzębie Górne i Dolne, os. Gwarków, os. Zdrój oraz w sołectwie Szeroka - ul. Gagarina (108, 110, 112, 116).

Obecnie prowadzone są działania aktywizacyjne dla osób bezdomnych, rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym oraz grupy seniorów z osiedla Przyjaźń. Obejmują one warsztaty i treningi motywacyjne, a w planach są wycieczki, ogniska oraz wspólne wyjścia na basen.

- Projekt ma na celu pobudzenie aktywności zarówno społecznej, jak i zawodowej mieszkańców. W sposób szczególny chcieliśmy dotrzeć do matek dzieci niepełnosprawnych i udzielić im wsparcia począwszy od kursu zawodowego, poprzez działania prozdrowotne, a skończywszy na warsztatach i treningach

– mówi koordynator projektu Bartosz Tyrna ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner.

Strona internetowa projektu: www.krok.deltapartner.org.pl. Informacja i zgłoszenia do projektu poprzez animatorów lokalnych prowadzone są pod nr tel.: 503 964 007, 515 875 577, 508 332 276.

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej i jest realizowany przez miasto Jastrzębie-Zdrój w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner z Cieszyna