Czy każde drewno nadaje się na elewację?

Drewno zdecydowanie dzisiaj króluje zarówno we wnętrzach mieszkań i domów, jak i na zewnątrz, jako ozdobna i praktyczna elewacja. Decydując się na takie rozwiązanie dostajesz nie tylko estetyczne wykończenie, ale również szereg innych korzyści. Musisz jednak wcześniej wybrać odpowiedni gatunek drewna.

Elewacje drewniane – jak to zrobić?

Oczywiście można samodzielne próbować zrobić sobie obicie elewacji za pomocą drewnianych, obrobionych desek. Jednak jeśli jesteś dopiero na etapie projektu, warto, aby to architekt umieścił na nim taki właśnie rodzaj dekoracji, a tym samym dobrał drewno odpowiednie do celu, jakiemu ma służyć. Elewacje drewniane powinny być trwałe i solidne, odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne, ale również na zadrapania czy uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu na elewacje drewniane powinny być wybierane raczej twarde gatunki drewna, te jednak nie są proste w obróbce. Dlatego, podsumowując, pracę nad taką elewacją drewnianą najlepiej jest zostawić profesjonalistom.

Samodzielnie zrobione elewacje drewniane?

Jeśli jednak twój dom stoi już od dawna, a ty jedynie zamierzasz coś w nim zmienić estetycznie na plus, również nie zabieraj się za pracę samodzielnie, jeśli nie posiadasz odpowiedniego doświadczenia oraz praktyki. Zleć prace profesjonalnej firmie i bez stresu ciesz się niepowtarzalnym efektem końcowym – wrażeniem ciepła i przytulności od pierwszego spojrzenia.